בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
קלינטון במוסקבה 

קלינטון במוסקבה

 
 
חדשות  נענע

קלינטון נפגש עם פוטין במטרה לבקש את הסכמתה של רוסיה להצבת טילים נגד טילים באלסקה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נשיא ארה"ב, ביל קלינטון, קיים אמש במוסקבה מפגש פסגה ראשון עם נשיא רוסיה החדש, ולדימיר פוטין.

רוסיה היא התחנה האחרונה במסע של שבוע שערך קלינטון באירופה, ושכלל פגישה עם ראש הממשלה ברק בליסבון והשתתפות בוועידה לדיון בתוצאות הגלובליזציה והכלכלה החדשה, שקיימו בברלין 14 ראשי ממשלות ומדינות מאירופה, אמריקה ואפריקה.

הבי.בי.סי מדווח כי מדובר אמנם בארוחת ערב בלתי פורמלית בין השניים, אולם נושא בקרת החימוש נדון בצורה "עניינית ורצינית" בין השניים.

בקרת החימוש הוא הנושא המרכזי שעל סדר היום במהלך הביקור בן שלושה ימים של קלינטון ברוסיה. בנוסף צפויים השניים לדון במצב הכלכלה הרוסית והמלחמה בצ`צ`ניה.

ארה"ב מעונינת להגיע להבנה עם רוסיה שתאפשר לה להמשיך בייצור מערכת הגנה מפני טילים של מדינות מסוגן של איראן, עיראק וצפון קוריאה, מבלי שרוסיה תראה בכך הפרה של ההסכם האמריקני-רוסי להגנה מפני טילים בליסטיים.

ההסכם הקיים בין שתי המדינות אוסר על הקמת מערכות הגנה מפני טילים בליסטיים, מתוך נקודת מוצא שהאיום ההדדי מהווה הגנה מוצלחת, אולם כיום מתמודדת ארה"ב עם איום מצד טילים צפון קוריאנים. קלינטון מעוניין להגיע להסכמה רוסית לשדרוג מערכות ההתרעה באירופה ובעיקר להצבת טילים נגד טילים באלסקה.

גורמים אמריקניים בכירים אומרים כי השיחה אמש נערכה ברוח טובה והייתה "זורמת וטבעית", אולם ההערכות הן כי הדיונים בנוגע לבקשת ארה"ב להסכמה הרוסית להצבת טילים באלסקה תתקל בהתנגדות רוסית קשה ומדובר יהיה בדיונים מורכבים וארוכים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by