בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בריטניה: נגנב המחשב הנייד של השר האחראי של מדיניות הגרעין 

בריטניה: נגנב המחשב הנייד של השר האחראי של מדיניות הגרעין

 
 
חדשות  נענע

במסגרת גל גניבות של מחשבים ניידים מגורמי ממשל. באופן מפתיע, טוענים כולם כי במחשבים לא היה מידע מסווג

 
 
 
 
 
 
 
 
 
פורץ גנב את המחשב הנייד של שר בריטי האחראי על מדיניות הגרעין הבריטית, אולם משרד ההגנה הבריטי טוען כי במחשב לא היה חומר רגיש.

סוכנות איי.פי מדווחת כי האירוע התרחש בסוף חודש מרץ והיווה חלק מגל היעלמויות של מחשבים ניידים ממשרדי הממשלה וגורמים צבאיים, שהוביל לבחינה מחודשת של מערך הביטחון במשרדי הממשלה.

במקרה הנוכחי, השודד שבר חלון בביתו של השר ג`ון ספלאר וגנב את המחשב הנייד, אולם לא נגע בשתי קופסאות ממשלתיות, אדומות ובולטות, שהכינו מידע רגיש. "לא היה כל ניסיון להוציא אותן או לפתוח אותן" אמר דובר השר.

ספלאר הוא השר הממונה של מדיניות הגרעין ואחראי למשטר הצבאי בצפון אירלנד ועל המבצעים המודיעיניים.

כאמור, מדובר בגל גניבות של מחשבים ניידים. בתחילת מרץ, מחשב נייד המכיל מידע על אימוני ה- MI6, סוכנות הביון האחראית למודיעין מחוץ למדינה, נעלם לפקיד של הסוכנות ונמצא על ידי המשטרה כשבועיים מאוחר יותר.

באותו החודש, מחשב נייד נוסף עם חומר מסווג על ההתפתחויות בצפון אירלנד נחטף מידיו של סוכן שרות הביטחון הבריטי, ה- MI5, בתחנת הרכבת של פדינגטון, בזמן שהסוכן הניח אותה על הריצפה על מנת לרכוש כרטיס לרכבת.

בתחילת חודש מאי קצין בחיל הים איבד את המחשב שלו, יחד עם כל חפציו האישיים, לאחר שעלה לרכבת בתחנת פדינגטון. דוברו טוען כי גם במקרה זה לא הכיל המחשב חומר חסוי.

בעקבות גל הגניבות, בבריטניה בוחנים בעת היטב את כל תקנות האבטחה של מחשבים אישיים ונוהלי העבודה עימם. בכל מקרה, נראה שכדאי להיזהר בתחנת הרכבת פדינגטון.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by