בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מחריף המשבר: ברק הפסיק את המו"מ עם ש"ס 

מחריף המשבר: ברק הפסיק את המו"מ עם ש"ס

 
 
חדשות נענע 

ראש הממשלה הפסיק את המו"מ בין משרדי החינוך והאוצר לבין סיעת ש"ס על עתידה של רשת החינוך 'מעיין החינוך התורני'

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש הממשלה, אהוד ברק, החליט להפסיק את המשא ומתן עם סיעת ש"ס על פתרון המשבר ברשת החינוך של ש"ס "מעיין החינוך התורני". ההחלטה באה לאחר שש"ס איימה כי תתמוך בחוק לפיזור הכנסת באם לא ייענו תביעותיה הכספיות עבור רשת החינוך שלה.

"נדע מה לעשות אם החוק לפיזור הכנסת יעבור מחרתיים בקריאה טרומית ואם לא", אמר ברק. יו"ר ש"ס, שר העבודה והרווחה, אלי ישי, אמר בתגובה כי "ראש הממשלה הבין סוף סוף כי אין טעם בשיחות המתנהלות כבר עשרה חודשים ללא תוצאות. הגיעה שעת ההכרעה של ברק".

גם במר"צ בירכו על הודעת ראש הממשלה. השר רן כהן אמר שהודעת ברק מסיימת את ה-"תהליך המחריד שעבר על הקואליציה בחודשים האחרונים".

המשבר החל כבר לפני כשנה, ש"ס דרשה שהממשלה תכסה את הגירעון הענק של רשת החינוך, אולם שר החינוך, יוסי שריד, התנגד שהממשלה תכסה את הגירעון. המשבר נפתר באופן זמני כשש"ס הסכימה לחתום על הסכם הבראה לרשת החינוך, הסכם חתום שהפך עד מהרה לעמדת פתיחה נוספת עבור ש"ס שדרשה עוד ועוד כספים. טקטיקת המושא ומתן של ש"ס הפכה להיות מוכרת. איום על שלמות הקואליציה וברזי התקציב נפתחים.

אולם בניגוד לממשלה הקודמת, הרי שהפעם שר החינוך סירב להעביר לש"ס כספים שלא הבתאם לנהלים ולכללים. בש"ס העלו ללא הרף את רף האיומים נגד ראש הממשלה ואיימו לפגוע בשלמות הקואליציה ובחוקים שהממשלה מעוניינת להעביר. ברק ראה לנגד עיניו את הסכם השלום המתגבש עם סוריה וידע כי הוא צריך את קולות ש"ס בהצבעה הקשה הצפויה על החזרת הגולם ולפיכך חתר להיענות לתביעותיה של ש"ס.

אולם המשבר החריף כאשר סיעת מר"צ הודיעה כי אם יועברו כספים לרשת החינוך של ש"ס, היא תפרוש מהקואליציה. המשבר הפך עתה באופן גלוי ממשבר כלכלי של רשת חינוך למשבר פוליטי בין ש"ס למר"צ, כשכל צד מאיים לפרוש מהקואליציה באם ייענה ראש הממשלה לתביעות הצד השני.

בימים האחרונים איימה ש"ס להצביע אי-אמון בראש הממשלה ולברק, ככל הנראה, נמאס מהאיומים הבלתי פוסקים מהשותפה הקואליציונית. ברק, שהגדיר את עצמו בתחילת הקדנציה כ-"בלתי לחיץ ובלתי סחיט" מצא את עצמו נלחץ ונסחט ללא הרף מהשותפה הקואליציונית והחליט לשים לכך סוף. עתה נותר לראות כיצד תגיב המערכת הפוליטית, ובמיוחד ש"ס, מההתפתחות האחרונה במשבר.

להערכת פרשנים, הודעתו של ברק תכריח את ש"ס "לפתוח את הקלפים" והחליט האם היא בקואליציה או באופוזיציה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by