בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
המשטרה פיזרה ערבים ישראלים שנפגשו עם קרובים לבנונים 

המשטרה פיזרה ערבים ישראלים שנפגשו עם קרובים לבנונים

 
 
חדשות נענע 

במהלך פינוי הערבים הישראלים שהגיעו לגדר הגבול כדי לפגוש קרובי משפחה מלבנון, נפצעו שישה בני אדם באורח קל. חייל נפצע קשה בעת פינוי מוקשים בגבול החדש

 
 
 
 
 
 
 
 
 
המשטרה פיזרה בכוח אזרחים ערבים-ישראלים שהגיעו היום (שני) לשער פטמה בגבול לבנון. העימות עם המשטרה החל החל הבוקר כאשר מספר גדול של אזרחים ישראלים-ערבים הגיעו לגדר הגבול כדי לפגוש קרובי משפחה מלבנון אותם לא ראו תקופה ארוכה.

בשל יציאת צה"ל החפוזה מדרום לבנון, לא נבנתה גדר המערכת ותושבים לבנונים וישראלים יכולים לעמוד במרחק של מטרים ספורים אחד מהשני, כשכל מה שמפריד ביניהם הוא שתי גדרות תיל דקות. עד כה לא התערב הצבא בהתקהלויות ההמוניות משני צידי הגבול ואף התייחס בסלחנות למראות המרגשים של קרובי משפחה שלא נפגשו במשך שנים רבות בשל המלחמה בלבנון. היחס הסלחני של הצבא היה למרות שהשטח הוכרז שטח צבאי סגור אולם הבוקר הסבלנות הגיעה לקיצה.

המתח השורר בגבול הצפון פרץ החוצה והחלה התכתשות המונית בין המשטרה שהגיעה לפזר את ההתקהלות לבין התושבים שהגיעו לגבול לבנון כדי לפגוש קרובים. במהלך ההתכתשות נפצעו באורח קל שני קציני צה"ל ושישה ערבים ישראלים, המשטרה עצרה 11 ערבים ישראלים. מהצד הלבנוני נזרקו אבנים לצד הישראלי - לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

ליד מטולה נפצע חייל באורח קשה בעת פינוי מוקשים ליד גדר הגבול. צה"ל הקים ועדת בדיקה לחקירת נסיבות האירוע של פציעת החייל.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by