בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
פלילים ומשפט 
הזיופים בבית שמש: חשד שתושבים קיבלו כסף כדי לא לבוא לקלפי 

הזיופים בבית שמש: חשד שתושבים קיבלו כסף כדי לא לבוא לקלפי

 
פלילים ומשפט |
 

לאחר הסרתו הלילה של צו איסור פרסום בפרשה, מתבררים פרטים נוספים: קבוצת פעילים התארגנה להצבעה באמצעות תעודות זהות של תושבים אחרים, אספה עליהם מידע בין היתר דרך סקרים פיקטיביים, ושילמה 100 עד 200 שקלים לאנשים על מנת שיישארו בבית. מקורבים לראש העירייה נעצרו ונחקרו, אחד מהם נמצא כרגע בידי המשטרה

 
 
 
 
 
 
 
 
 

הלילה בחצות הוסר צו איסור פרסום על פרטים רבים מתוך חקירת זיופי הבחירות בבית שמש, ולאחר פעולת היחידה הארצית לחקירות הונאה, הותר לפרסום שמו של חשוד אחד בפרשה - וגם שיטת העבודה שהביאה, לפי החשד, לזיופים. הצו הוטל בשבוע שעבר, לאחר התפתחות דרמטית שחלה בחקירה, ושבעקבותיה הועברה הפרשה ממשטרת ירושלים לסמכותה של היחידה הארצית.

 

צפו בכתבה מ"שישי": בית שמש, עיר קרועה

 

 
 
 

תחילת הפרשה היתה כאשר נמצאו כ-160 תעודות זהות בדירה וברכב בבית שמש. מהחקירה עולה כי קבוצת פעילים התארגנה להצבעה באמצעות תעודות זהות השייכות לאנשים שהחליטו שלא להצביע בבחירות. תושבים אלו אותרו, בין היתר, על ידי סקרים פיקטיביים של טלפנים שהתקשרו לביתם, ועל פי החשד במשטרה, עשרות כאלה - לכל הפחות - קיבלו סכום כסף של 100 או 200 שקלים בתמורה לתעודת הזהות שלהם ביום הבחירות, ובלבד שיישארו בביתם.

 

על פי המשטרה, בתקופה שלפני הבחירות הקימו הפעילים הללו מאגר מידע גדול על תושבים, כאלה שהצביעו וגם כאלה שלא. בחלק מהמקרים השתמשו הפעילים בתעודות זהות של אנשים עוד לפני שאותם תושבים הגיעו להצביע; רבות מההתחזויות נעשו בקלפיות לנכים, שם דרישות הזיהוי מהמצביעים היו מקלות יותר, מטבע הדברים.


בשעה זו קיים עצור אחד בפרשה, שעיה ברנד, החשוד כאחד ממארגני הפעילים ובתשלום למעורבים. גורמים המקורבים לראש העירייה משה אבוטבול, שזכה בבחירות ברוב קטן, נחקרו במשטרה, ולתחנה הגיע גם אחד מבניו של ח"כ מאיר פרוש, אולם האחרון שוחרר בתום חקירתו.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by