בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
בארץ 
ח"כ חנין על משרד החקלאות: "מעולם לא ראיתי עובדי מדינה מתגייסים כך להגן על חשודים" 

ח"כ חנין על משרד החקלאות: "מעולם לא ראיתי עובדי מדינה מתגייסים כך להגן על חשודים"

 
בארץ |
 

בדיון שנערך בוועדת החינוך של הכנסת הבוקר, הציג המשרד את הצעדים בהם נקט עקב התחקיר ששודר ב"כלבוטק" בערוץ 10: "פתחנו בחקירה עם המשטרה, וזימנו את מנכ"ל זוגלובק לבירור". ראש ועדת החינוך, ח"כ מצנע, התרשם פחות: "נראה שאין לכם רצון לעסוק בעניין לעומק"

 
 
 
 
 
 
 
 
 

דיון שנערך הבוקר בוועדת החינוך של הכנסת עסק בתחקיר "זוגלובק" ששודר בתוכנית "כלבוטק" בערוץ 10 לפני שבועיים. במהלך הדיון, הציג משרד החקלאות ופיתוח הכפר את הטיפול בפרשה מצדו, וניצל את הבמה גם כדי להציג את כלל הטיפול בנושא. עם זאת, חברי הוועדה התרשמו מפעולות המשרד קצת פחות.

 

צפו: תחקיר "כלבוטק" על משחטת זוגלובק


 
 
 

יו"ר הוועדה, ח"כ עמרם מצנע, מתח ביקורת על אנשי המשרד, והודיע שיזמן את השר בהקדם כדי לתת לוועדה דין וחשבון: "נראה שאין לכם רצון אמיתי לקחת את הנושא ולעסוק בו בכל כובד משקלו". חברי הכנסת דב חנין, דב ליפמן ותמר זנדברג קראו להעברת סמכויות הפיקוח למשרד להגנת הסביבה, עקב ניגוד האינטרסים המובנה באחריותו של משרד החקלאות לקידום התעשייה החקלאית מחד - ולהגנת בעלי החיים שהיא מנצלת מאידך.

 

ח"כ חנין הוסיף: "יש לי ביקורת קשה על זוגלובק, אבל ממה ששמעתי, יש מקומות נוספים בהם התמונה קשה מאוד, אולי אפילו יותר. זוגלובק אינה חריגה כאן. הבעיה גדולה יותר, מערכתית. יש ניגוד אינטרסים חמור ומהותי בהתנהלות רשויות המדינה ביחס לצער בעלי חיים". חנין מתח אף הוא ביקורת על נציגי המשרד: "מעולם לא ראיתי עובדי מדינה מתגייסים בכל כך הרבה אמונה ושכנוע על מנת להגן על חשודים שלכאורה לא פעלו לפי התקנים, ואולי חס וחלילה עשו גם עבירות פליליות. זה ממחיש את המצב הבעייתי".

 

ח"כ ד"ר רות קלדרון: "יש כאן מה שקראו 'הבנאליות של הרוע'. לקרוא לזה בצורה נקייה 'תעשיית מזון' זה לכסות על דבר מפלצתי. אם נאבד את הרחמים בסיפור הזה נאבד את הצלם שלנו כמדינה יהודית. לאנשים חשוב יותר להיות בני אדם מאשר לאכול שניצל".

 

מנכ"ל זוגלובק: "נעשה הכל כדי למנוע מקרים כאלה"

נציגי המשרד סיפרו כי ביצעו שתי ביקורות במשחטה - גם עם קבלת המידע, וגם לפני שידור הכתבה. הם הורו להפסיק מיידית את פעולת המכונה הפורקת עופות על ידי הטיית כלובים, לבדוק את כלובי ההובלה באופן מדוקדק ולאסור שימוש בכלובים פגומים, עד שיתוקנו. מבחינת מידות, נמסר ממשרד החקלאות כי הכלובים הללו עומדים בדרישות החוק. עבודת המשחטה הושבתה לתקופה קצרה, עד שהוחלפו הכלובים, והפעילות, כך נאמר, תושבת שוב ככל שיידרש.

 

עוד הודיעו במשרד כי פתחו בחקירה משותפת עם המשטרה, ביקשו לקבל את החומרים הלא-ערוכים לבדיקה, וערכו בירור עם מנכ"ל זוגלובק. רופאי המשחטות בישראל זומנו לכנס הנחיה והסברה. באופן כללי, סיפר המשרד כי ב-2012 טופלו 290 אירועים של צער בעלי חיים, יותר מחמישה אירועים בשבוע; בוצעו 172 ביקורות יזומות במשקים ובאתרים, 84 אירועים הגיעו לתיקי חקירה, ו-83 בעלי חיים הוחרמו בשל עבירות. שישה כתבי אישום הוגשו בנושאי רווחת עופות, מאז נכנסו לתוקף תקנות חדשות בנושא הובלת עופות לפני מספר חודשים.

 

מנכ"ל זוגלובק, פיני קמרי, אמר בדיון: "אני מביע צער על התמונות שנראו בתחקיר. מדובר בתמונות חריגות וטיפלנו בנחרצות בבעיות. החלפנו את המכונה למרות שמדובר במכונה תקנית ומאושרת. האחריות שלנו היתה להחליף בעקבות הביקורת הציבורית, ועברנו לתהליך מבוקר יותר וידני יותר. בחנו את כל הכלובים ואנחנו מקבלים אישור מהגורמים המפקחים על כל כלוב לפני שנכנס לפעולה. הגדלנו את מנגנון האכיפה והגברנו את ההכשרות לעובדים. אנחנו בעד התקנות למען בעלי החיים, ונעשה כל מה שצריך כדי למנוע מקרים כאלה".

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by