בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ארה"ב: מנהל המזון והתרופות מאשר את גלולת ההפלה 

ארה"ב: מנהל המזון והתרופות מאשר את גלולת ההפלה

 
 
חדשות נענע 

מנהל המזון והתרופות האמריקני הודיע לחברה הצרפתית המייצרת את גלולת ההפלה כי הוא מאשר את ייצור התרופה בארה"ב אולם תחת הגבלות חמורות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מנהל המזון והתרופות האמריקני, הגוף הפדרלי המוסמך לאשר תרופות לשימוש בארצות הברית, הודיע היום (רביעי) כי הוא מאשר לשימוש את גלולת ההפלה הצרפתית הידועה באירופה תחת השם RU-486, כך מגלה יום העיתון "וושינגטון פוסט".

הגלולה, הגורמת להפלה כאשר היא ניתנת בשלב מוקדם של ההריון יחד עם תרופה אחרת, מיסופרוסטול, לא אושרה על ידי המינהל במשך שנים בשל הרגישות הפוליטית שמעוררת התרופה. הגלולה, סטרואיד מלאכותי, מונעת מהביצית המופרת להגיע לרחם ובשילוב התרופה השנייה, שגורמת להתכווצויות ברחם, גורמת להפלה.

במשך תקופה ארוכה מנע הלובי נגד הפלות במדינה את אישור התרופה בטענה כי היא מסוכנת לבריאותה של האם בנוסף להיותה גורמת להפלה מלאכותית. התומכים בהפלות טוענים כי התרופה תוריד את מספר ההפלות המבוצעות באמצעות ניתוח וייתן לנשים פרטיות גדולה יותר בהחלטה על הפלה.

עתה החליט המנהל לאשר את התרופה השנויה במחלוקת תחת הגבלות חמורות. המינהל קבע כי ייערך רישום של כל הרופאים במדינה שנותנים את התרופה, לכל רופא כזה תהיה גישה לבית חולים בטווח של שעה ממשרדו ויתבצע מעקב רפואי אחר כל הנשים שנטלו את התרופה.

בנוסף החליט המנהל כי את התרופה יתנו רק רופאים אשר אומנו לבצע הפלות ניתוחיות. תומכי ההפלות אומרים עתה כי הגבלות המינהל יורידו באופן משמעותי את מספר הרופאים שיהיו מוכנים לתת את התרופה.

הגלולה להפלות יוצרה לראשונה בצרפת בשנת 1988 והשימוש בה התרחב לכל רחבי אירופה אך לא לארצות הברית. ההערכה היא שההגבלות שמציע המנהל נועדו לנטרל חלק מהמהומה הפוליטית בעקבות אישור הגלולה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by