בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ההערכה המעודכנת: ברק הולך לממשלה צרה 

ההערכה המעודכנת: ברק הולך לממשלה צרה

 
 
חדשות נענע 


מקורבי ברק הודיעו כי ראש הממשלה נחוש להקים ממשלה צרה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ההערכה המתגבשת במסדרונות הפוליטיים היא שראש הממשלה, אהוד ברק, מתכוון ללכת לממשלה צרה. ההערכה הזאת מתחזקת על רקע הנתק השורר בין ברק וש"ס והמגעים שמקיים ראש הממשלה עם סיעות שונות בכנסת לקראת ההצבעה שתתקיים היום (רביעי) בשעות הצהריים המוקדמות.

בהתיעצות חרום שקיים ברק עם שרי ישראל אחת אתמול בלילה, העריכו השרים כי ברק רציני בכוונתו "ללכת" על ממשלה צרה וכי הוא נחוש בדעתו שלא להיכנע לסחטנות של ש"ס. "שום שיקול מפלגתי צר לא יניא אותנו ממימוש היעדים המדיניים והחברתיים כלכליים, שלשמם נבחרנו", אמר ברק הבוקר למקורביו.

ברק ייפגש בשעה הקרובה עם יו"ר שינוי, יוסף (טומי) לפיד, בניסיון לשכנעו להצטרף לממשלתו. לפיד כבר הודיע על נכונותו להצטרף ללמשלת ברק, זאת בתנאי שש"ס לא תהיה חלק מהקואליציה. יחד עם זאת לא ברור האם המגעים עם שינוי הם רציניים או חלק מה-"משחק הפוליטי" כדי ללחוץ על ש"ס "לרדת מהעץ" הפוליטי עליו טיפסה.

הלילה החליטה הממשלה להחיל את הוראות "חוק המעבר" לגבי ההצבעה היום במליאה. המשמעות: אם שרי ש"ס, "ישראל בעלייה" ו"המפד"ל" יצביעו עם האופוזיציה בעד הצעת-החוק ייחשב הדבר כאילו התפטרו מהממשלה. עם זאת, הממשלה תהייה חייבת לאשר את ההתפטרות בתוך שבוע ימים.

בליכוד הגיבו על כוונתו ברק לכונן ממשלה צרה ואמרו כי לממשלה שנשענת על "חכי"ם שהם יועצים של ערפאת וחכי"ם אחרים שמזדהים עם החיזבאללה" אין מנדט מוסרי ופוליטי לקיים את המשא ומתן עם הפלסטינים על עתידה של ארץ ישראל. ח"כ דני נווה (ליכוד) אף פנה ליו"ר ועדת הבחירות בבקשה להתכונן לבחירות מוקדמות.

יו"ר ועדת חוק, חוקה ומשפט, ח"כ אמנון רובינשטיין, שבסמכותו לעכב או לזרז את הטיפול בהצעת החוק להקדמת הבחירות אומר הבוקר כי אין בכוונתו לעכב את הצעת החוק, אם תאושר בכנסת. רובינשטיין הוסיף כי הוא ידאג שהצעת החוק תטופל ב-"מהירות סבירה" אחרת, אמר רובינשטיין, יהיה זה "לא ראוי".
 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by