בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אמנסטי מאשימה את נאט"ו בהפרה של החוק הבינלאומי בהפצצות בקוסובו 

אמנסטי מאשימה את נאט"ו בהפרה של החוק הבינלאומי בהפצצות בקוסובו

 
 
חדשות נענע 

הארגון לזכויות האדם, אמנסטי אינטרנשיונל, מאשימה את נאט"ו, הכוח הצבאי שפעל בקוסובו, בהפצצה מכוונת של מטרות למרות הידיעה כי אזרחים רבים יהרגו בהפצצות אלו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אמנסטי אינטרנשיונל, הארגון לזכויות האדם הבינלאומי שבסיסו בלונדון, מאשים את הכוח הרב-לאומי שפעל בסרביה כי חלק מההפצצות יצאו לפועל למרות הידיעה כי אזרחים יהרגו בהפצצות. הארגון אומר כי הוא אינו שופט את עצם המלחמה האווירית שנמשכה 11 שבועות אולם ההפצצות של גשרים ותחנות שידור הפרה את החוק הבינלאומי וקראה לחקור את האחראים להפצצות.

"חייבים להעמיד לדין את החשודים בהפרות החמורות של החוק הבינלאומי", נאמר בהודעת הארגון, "ההפצצה של בניין הטלוויזיה והרדיו הסרביים, ב-23 באפריל 1999, הפצצה שבה נהרגו 16 באזרחים, היתה התקפה מכוונת על מטרה אזרחית ולפיכך מהווה פשע מלחמה".

נאט"ו הגיבה בביטול על האשמות אמנסטי וקראה להן "חסרי שחר ולא מבוססות". נאט"ו הדגישה בתגובתה כי היא "מילאה בדייקנות את הוראות החוק הבינלאומי, כולל חוק המלחמה, במשך כל זמן העימות ועשתה כל מאמץ להוריד למינימום את מספר הנפגעים האזרחיים". לגבי ההרוגים מקרב האזרחים הסרבים אמרה נאט"ו כי יש לשקול את מותם מול הפסקת מעשי הזוועה שנאט"ו הפסיקה.

ההערכה היא שאנשי נאט"ו לא יועמדו לדין, זאת לאחר שהתברר כי התובע הראשי של בית הדין של האו"ם לפשעי מלחמה, קרלה דה-פונטו, הודיע למועצת הביטחון של האו"ם כי אין מקום לפתוח בחקירה נגד נאט"ו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by