בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
לראשונה: וירוס תוקף טלפונים סלולריים  

לראשונה: וירוס תוקף טלפונים סלולריים

 
 
חדשות נענע 


טימופוניקה, וירוס חדש, ששואב את השראתו מ"I LOVE YOU" תקף טלפונים סלולריים בספרד

 
 
 
 
 
 
 
 
 

וירוס מחשבים חדש בשם טימופוניקה היכה בטלפונים סלולריים בספרד. בהודעה שנשלחה למשתמשים בטלפון סלולרי בספרד, נתבקשו קוראי ההודעה לשלוח דואר אלקטרוני משמיץ לחברת טלפון ספרדית.

"הוירוס הזה אינו מהווה איום על כלל הציבור," אומר מיקו היפונן, מנהל מחקר אנטי-וירוס , "אך הדבר החשוב ביותר הוא שהוירוס הוא אלחוטי. זהו הוירוס הראשון שראינו שפוגע בטלפונים סלולריים".

חוקרי אבטחת מידע אמרו שהוירוס הועבר דרך דואר אלקטרוני, לא פגע בקבצי מחשב ולמעשה מהווה יותר מטרד מאשר נזק. בנוסף, אמרו החוקרים, עושה רושם שהוירוס מוגבל בעיקר לספרד.

בהשתמש בעקרונות דומים לאלו שהנחו את יוצרי וירוס האהבה בחודש שעבר, והפנייתו לטלפוניים הסלולריים, הוירוס הספרדי יכול להיות אות מבשר רעות לעתיד לזן חדש של וירוסים נגד אמצעי תקשורת זעירים, כגון טלפונים סלולריים, מחשבי פאלם ושאר מכשירי התקשורת אלחוטיים.

מומחים בתחום אבטחת המידע מבקשים להדגיש כי הוירוס עצמו לא הועבר באופן אלחוטי, כי אם רק ההודעה הכתובה שמשמיצה את חברת הטלפוניה הספרדית. "איני סבור שטלפונים סלולריים ומחשבי פאלם פגיעים היום יותר ממה שהיו לפני הוירוס היכה" אומר וינסנט גולוטו, מנהל חברת אנטי-וירוס, אך הוסיף כי הוא מאמין שבנקודת זמן מסוימת, וירוסים יוכלו לפגוע במכשירי תקשורת אלחוטיים.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by