בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
עוד 100 ימים לאולימפידת סידני: השערוריות והתקוות 

עוד 100 ימים לאולימפידת סידני: השערוריות והתקוות

 
 
חדשות נענע 

אולימפידת סידני מתקרבת. היום עזב הלפיד האולימפי את ניו-זילנד בדרכו לאוסטרליה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לפני שבע שנים קיבלה העיר סידני באוסטרליה את הזכות לארח את המשחקים האולימפיים לשנת 2000., והמארגנים ידעו כי עומדת לפניהם משימה אדירה. היום (רביעי) החלה הספירה לאחור של 100 הימים שנותרו עד לפתיחת המשחקים ב-15 לספטמבר, והמארגנים אומרים שרוב העבודה הקשה כבר מאחוריהם.

"אנחנו עכשיו בשלב של התיאומים והארגונים העדינים, כל הדברים הקטנים שיכולים להרוס את כל מה שעשינו עד כה", אומר נשיא הועדה המארגנת, מייקל נייט, "הרבה מכוניות מרוץ יקרות כשלו בקו הסיום בשל חלק ששוויו 10 דולר".

נייט יודע על מה הוא מדבר. בשנתיים האחרונות סבלה הועדה המארגנת משורה ארוכה של שערוריות ופליטות פה והתוצאה היא שכשהלפיד האולימפי יגיע מחר לאוסטרליה, אף אחד מהועדה המארגנת לא יהיה שם, זאת משום שהם מעדיפים בשלב זה להוריד פרופיל תקשורתי.
 
 
לשערוריות היה גם מחיר ציבורי. סקר שנערך לפני חודש העלה כי רק 49 אחוזים מהאוסטרלים מתעניינים באולימפידה, זאת לעומת 66 אחוזים לפני שנה, כשההערכה היא שאחוז המתעניינים ייפול אל מתחת ל-40 אחוזים מהציבור.

חלק מהאשמה על ירידת קרנה של האולימפידה נופל על כתפי הועד האולימפית הבינלאומית, לאחר שהתגלה כי חברי הועדה קיבלו שוחד של מיליון דולר כדי לבחור בעיר סולט לייק סיטי בארצות הברית כמארחת של משחקי החורף של שנת 2002.

הועדה המארגנת האוסטרלית סבלה אף היא משורה ארוכה של שערוריות, כשהטיפשית ביותר היתה כשהתברר שסגן נשיא הועדה המארגנת נתן לבתו בת ה-11 את הזכות להיות האוסטרלית הראשונה שנושאת את הלפיד האולימפי.
 
אולם למרות כל הבלגן, ברור עתה כי המתקנים האולימפיים שהוכנו לקראת המשחקים יהיו ככל הנראה באיכות הגבוהה ביותר שנראתה מעולם באולימפידה. "לא ישפטו אותנו על ההכנות", מסכם נייט, "כשהמשחקים יתחילו, אז באמת יתחיל הלחץ".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by