בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
סין מזהירה את ארה"ב מפני מרוץ חימוש גרעיני 

סין מזהירה את ארה"ב מפני מרוץ חימוש גרעיני

 
 
חדשות נענע 


סין מזהירה את ארה"ב מפני הצבת מערכת לגילוי טילים ואומרת כי הצבתה תצית מרוץ חימוש חדש בין המזרח למערב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הצבתה של המערכת לגילוי טילים הציתה חזית חדשה בין המעצמה במערב, ארצות הברית, לבין המעצמה במזרח, סין, והסינים ממהרים לאיים במרוץ חימוש מחודש.

המערכת עדיין לא הוצבה וההחלטה על הצבתה, אם תוצב, תתקבל רק בסוף השנה אך לסינים זה לא הפריע להתחיל לאיים על האמריקנים, שלא ממש נבהלים מהאיום הסיני.

"אם נמשיך קדימה בהצבת המערכת המוגבלת הזאת לגילוי טילים, היא לא תכוון נגד סין", אמר רוברט איינהורן, עוזר מזכירת המדינה האמריקנית, "היא תכוון נגד מדינות עוינות כמו אירן או צפון קוריאה".

איינהורן גילה כי בכירים בממשל בושינגטון כבר דיברו עם בכירים סינים בבייג`ין כדי להבטיח להם כי המערכת לא תהווה איום על סין.

אולם דובר משרד החוץ הסיני אמר כי סין מתנגדת לתכנית האמריקנית וכל ניסיון, על ידי מדינה כלשהיא, לשנות או לסגת מאמנה נגד טילים בליסטיים שנחתמה בשנת 1972 תגרום לערעור היציבות העולמית.

איינהורן מדגיש כי מטרת המערכת היא למנוע "סחיטה גרעינית" של מדינות עוינות. "אנו מאמינים שמערכת מוגבלת להגנה מפני טילים תסייע להרתעה באסיה ותעזור לארצות הברית להגן על בנות בריתה באזור", אמר איינהורן.

הוא הזכיר כי למרות שצפון קוריאה מגלה פתיחות רבה יותר במגעיה עם העולם החיצון, הרי שהמדינה בעלת השלטון הקומוניסטי לא עצרה את תכנית הטילים שלה והיא עדיין מהווה איום על ארצות הברית ובנות בריתה.

איינהורן גילה כי הדחיפה להצבת המערכת לגילוי הטילים נולדה כתוצאה מההפתעה שנחלו האמריקנים והיפנים ב-1988, כשצפון קוריאה ביצעה ניסוי ירי של טיל בליסטי לטווחים בינוניים בשם "טאפודונג 1".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by