בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ברק בדרך לקואליציה חדשה-ישנה 

ברק בדרך לקואליציה חדשה-ישנה

 
 
חדשות נענע 

אחרי הכישלון בהצבעה בכנסת מצפה ראש הממשלה להתפטרותם של חברי הממשלה שהצביעו עם האופוזיציה. ברק ינסה להרכיב קואליציה חדשה, על פי ההערכות יחד עם ש"ס, המפדל וישראל בעליה. בליכוד, לעומת זאת, משוכנעים כי הכישלון בהצבעה הוא תחילת הסוף של ממשלת ברק

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אחרי אחרי הכישלון בהצבעה בכנסת שוקל ברק הקמת ממשלה צרה בלי ש"ס או הקמת ממשלה עם ש"ס שתתחייב לאופני התנהגות חדשים כחלק מהקואליציה.

העיתון `ידיעות אחרונות` מדווח כי ברק אמר לשרים: "לא יהיה שום מצב ששרים, חברי קואליציה, יחממו את כיסאותיהם ויפעלו כאילו הם באופוזיציה". ברק משוכנע שהעם מאוכזב מ`התרגילים` שעשו ש"ס, ישראל בעליה והמפד"ל לקואליציה.

ברק מצפה כי כל חברי הקואליציה שהצביעו בעד פיזור הכנסת יתפטרו כבר ביום ראשון לאחר שהוא הודיע על החלת התיקון לחוק מעבר שמאפשר לראש הממשלה לפטר בתוך שבוע את חברי הממשלה שהצביעו נגד הקואליציה.

אולם למרות התפטרותם הצפויה של השרים, נראה כי הממשלה החדשה אותה יקים ברק תהיה זהה עד מאוד לזו הנוכחית. מקול ישראל נמסר כי ברק מתכוון לנסות ולהקים ממשלה בהרכב הנוכחי הכולל את ש"ס. ברק מעדיף ממשלה כזו על פני ממשלת מיעוט ללא המפד"ל, ש"ס וישראל בעלייה.

עם זאת, יתבע ברק מהשותפות בקואליציה דפוסי פעולה שונים בממשלה. הוא יתבע מהן להסיר את הצעת החוק להקדמת הבחירות בקריאה הראשונה. אם תוסר ההצעה לא יהיה אפשר להעלות אותה להצבעה במשך חצי שנה לפחות.

מקורביו של ברק אינם פוסלים סבב תיקים עם הקמת הקואליציה מחדש.

ראש הממשלה עצמו אמר אמש כי: "אני כלל לא בטוח אם כל השחקנים מהפרק הראשון לא ישובו ויופיעו בפרק ב` של ממשלתי".

יו"ר ש"ס אלי ישי הפגין אתמול ביטחון מלא בהצבעת ש"ס נגד הקואליציה: "המצב נמאס עלינו, והגיע הזמן להכרעות. אני מתחיל להכין את הבחירות, ומבטיח שכוחנו יגדל".

במהלך סוף השבוע יקיים ברק התייעצויות לקראת הקמת הממשלה בימים הקרובים.
בש"ס אמרו היום כי יתבעו מברק לפתוח לדיון מחודש את ההסכם הקואליציוני עם המפלגה. ביהדות התורה אמרו שהמפלגה לא תתמוך בקואליציה ששינוי תהיה חברה בה.

בליכוד רואים בכישלון הקואליציה אמש את תחילת הסוף של ממשלת ברק. יו"ר הליכוד, אריאל שרון אמר: "אני אעמוד מול ברק בבחירות הקרובות, אחליף אותו ואקים ממשלה".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by