בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ארה"ב: סיכויים טובים לחידוש השיחות בין ישראל וסוריה 

ארה"ב: סיכויים טובים לחידוש השיחות בין ישראל וסוריה

 
 
חדשות נענע 

אולברייט סיכמה אמש את פגישתה בקהיר עם שר החוץ הסורי ואמרה כי לא היתה פריצת דרך. אולם בממשל האמריקני מעריכים כי אחרי נסיגת ישראל מלבנון ובסיום ועידת הבעת' בסוריה, הסיכויים לחידוש השיחות גבוהים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מזכירת המדינה האמריקאית, מדליין אולברייט ושר החוץ הסורי, פארוק א-שרע נועדו אמש, רביעי, בקהיר. בתום פגישתם אמרה אולברייט: "אינני מצפה לפריצת דרך. לא קיבלתי שום אינדיקציות לשינוי בעמדת סוריה".

שר החוץ הסורי סיכם מצדו פגישה חיובית ואופטימית יותר: "הפגישה הסירה רבות מאי ההבנות שאירעו בחודשים האחרונים. חשתי בניסיון האמריקאי לתקן את העניינים ולסלק את אי ההבנות".

א-שרע הוסיף כי סוריה מעוניינת בחידוש השיחות עם ישראל אך אין בכוונתה לשנות את דרישותיה או לוותר על זכויותיה. לדברי א-שרע סוריה `איטית וסבלנית`.

עיתון `הארץ` מדווח הבוקר כי גורמים בלשכת ראש הממשלה הגיבו לדברי א-שרע ואמרו כי ישראל מוכנה לחידוש השיחות עם סוריה ומעריכה כי שתי המדינות יצליחו להגיע להסכם במהירות.

ראש הממשלה סבור כי הסיכויים לחידוש המשא ומתן עם סוריה נמוכים על אף הערכות חלק מיועציו, אבל בפומבי מצהיר ברק כי הוא מעריך את ריבונותה של סוריה וחושב שאפשר להגיע להסדר שישמור על האינטרסים של שתי המדינות.

בממשל האמריקני יש הערכה חיובית לגבי הסיכויים לחידוש המשא ומתן לאחר נסיגת ישראל וסיום ועידת הבעת` בעוד כשבוע וחצי שבה תוחלף ההנהגה הארצית של מפלגת השלטון הסורית ובנו של אסד יוכנס לשורותיה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by