בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
א-שרע: גם סוריה תצא מלבנון 

א-שרע: גם סוריה תצא מלבנון

 
 
חדשות  נענע

שר החוץ הסורי אומר כי בטווח הארוך חיילי סוריה לא יישארו בלבנון. בביירות: מאמר מערכת חריף נגד נוכחות הכוחות הסורים בלבנון

 
 
 
 
 
 
 
 
 
"חיילים סוריים לא יישארו בטווח הארוך על אדמת לבנון", אמר אמש (חמישי) שר החוץ הסורי פרוק א - שארע.

א - שארע אמר את הדברים בראיון לטלוויזיה הלבנונית בעקבות פגישתו עם מזכירת המדינה האמריקנית מדלן אולברייט שלשום בקהיר.

סוכנות איי.פי מדווחת כי בפגישה הסכימו השניים על חידוש הדיאלוג האמריקני-סורי בנוגע לתהליך השלום התקוע עם ישראל. אולברייט עצמה לא ציינה באם נושא יציאת כוחות סוריה מלבנון עלה בשיחה, אולם הוא שיבחה את סוריה כבעלת תפקיד "מועיל" בלבנון מאז נסיגת צה"ל מדרום לבנון. אולברייט אמרה כי היא מקווה להתפרסות מהירה של צבא לבנון בדרום המדינה. "אני מקווה מאוד כי צבא לבנון ינוע לעבר דרום לבנון והלבנונים יחלו לשלטון בטריטוריה שלהם".

בתוך כך העיתון הלבנוני אל-נאהר תוקף היום בצורה חסרת תקדים את נוכחותם של הכוחות הסורים בלבנון. במאמר מערכת של העיתון תוקף העורך את א-שארע, שבראיון אחר אמר כי הכוחות הסורים צריכים להישאר בינתיים בלבנון על מנת לשמור על יציבות באזור, וכי הם לא יעזבו את המדינה עד אשר יתבקשו לעשות כן על ידי ממשלת ביירות.

הבי.בי.סי מדווח כי במאמר המערכת של העיתון נכתב כי א-שארע מנותק לחלוטין מדעת הקהל הלבנונית. "אנחנו דוחים מכל וכל את דבריך ודבריהם של גורמים רשמיים בלבנון המשתמשים באותן מילים כדי להצדיק את הישארותם של הכוחות הסורים כאן" נכתב במאמר המערכת של העיתון.

לדברי העורך, א-שארע אינו מסוגל להבין את התמיכה ההולכת וגוברת ברחוב הלבנוני לנסיגה סורית מאחר והוא מורגל לאמצעי תקשורת שרק חוזרים על העמדות הרשמיות.

סוריה מחזיקה כ30-35 אלף חיילים בלבנון.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by