בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
בארץ 
אקוניס: "יש עשרות בודדות של פליטים. הקמנו כאן בית לאומי ליהודים, לא לאפריקנים" 

אקוניס: "יש עשרות בודדות של פליטים. הקמנו כאן בית לאומי ליהודים, לא לאפריקנים"

 
בארץ |
 

סגן השר התעמת בתוכנית "אורלי וגיא" עם מנהל מקלט לאפריקנים, שיצא נגד מדיניות הממשלה בנושא המגיעים מאפריקה: "אתם מסיתים את המסתננים, וזה לא יעזור לכם". מוטאסים עלי האפריקני: "עצוב לשמוע שאנחנו בלתי חוקיים, כשאנחנו בורחים ממלחמה ומדיקטטורה". צפו בדיון הסוער

 
 
 
 
 
 
 
 
 

סגן השר אופיר אקוניס מהליכוד ביתנו הגיע הבוקר לאולפן "אורלי וגיא", ותקף בחריפות את מבקשי המקלט, ואת הגורמים בישראל שעוזרים להם - כולל את עו"ד אסף וייצן, המנהל מוקד למבקשי מקלט. היום יתכנסו בגינת לוינסקי האפריקנים, השובתים מאז יום ראשון, כדי לדון בצעדי המחאה הבאים.


נתחיל בהגדרה עצמה: מבקשי מקלט? לא על פי ח"כ אקוניס. "ההגדרה הנבונה והנכונה היא מסתננים", אמר סגן השר, "יש מכבסת מלים שאנחנו מכבסים, בעיקר בשבועיים האחרונים. אני לא בטוח באיזו מדינה היו מאפשרים למסתננים להפגין כך, כולל הדבר המכוער של לעלות על אנדרטת השואה של יגאל תומרקין בכיכר רבין. ישראל נכבשה ונרמסה, בעיקר תל אביב, על ידי 80 אלף מסתננים בלתי חוקיים".

 

(25:29 דקות)


 
 
 

מוטאסים עלי, המגדיר עצמו כמבקש מקלט, טען כי בקשות שלו ושל חבריו לקבל הכרה כפליטים אינן נבדקות בישראל. "ממש עצוב לשמוע מסגן שר שאנחנו מסתננים בלתי חוקיים, שבורחים ממקום שיש בו מלחמה ודיקטטורה. למה אנחנו לא הולכים למצרים ולסודן? שם עוצרים אותנו ומחזירים אותנו לאיפה שהגענו. יותר מ-70 אחוז מהאריתראים מוכרים כפליטים ברחבי העולם, אבל בישראל? אפס נקודה אפס אחוז".


עו"ד וייצן טען כי כמעט אף בקשה של מבקש מקלט מסודן שנבדקה לא נדחתה, אבל כי הרוב המכריע פשוט לא נבדקו כלל. "גם אצל אלה שנדחו, בגוף ההחלטה של שר הפנים גדעון סער נכתב שלמרות הדחייה, בשל המצב באריתראה לא נרחיק אותם לשם", אמר, "כל האנשים שכאן נכנסו ללא היתר, אבל הם לא מסתננים ולא מסתנני עבודה. ברגע שמבקשים מקלט, הם הופכים למבקשי מקלט. קודם כל שיבדקו את הבקשות שלהם".

 

"ממשלתו של זה שאמר 'טמבל' לא נקפה אצבע, וכולם נכנסו אצלו"

דבריו של וייצן הרתיחו את אקוניס. "ההסתות שלכם לא יעזרו. אתם מסיתים אותם, קוראים לכל אחד מתלהם וגזען. תפסיקו עם ההסתות האלה, ואז אולי תאבד את הג'וב שלך כ'מקים מקלט למבקשי מקלט'". הוא הוסיף: "אני מעריך שבתוך 80 אלף המסתננים יש כמה עשרות פליטים, אולי אפילו מאות בודדות. מה שקורה זה שהמסתננים מנצלים לרעה את הדמוקרטיה המופלאה והיחידה שישנה במזרח התיכון. הציונות נועדה להקים בית לאומי ליהודים, לא לאפריקנים.


"המחדל הגדול הוא ש-80 אלף מסתננים בלתי חוקיים נכנסו בלי רישיון", סיכם סגן השר. "אנחנו בלמנו הרמטית את הכניסה ההמונית כשממשלתו של אולמרט, שאמר אתמול על אחד אחר 'טמבל', לא נקפה אצבע - ובזמנו כל האנשים האלה נכנסו.

 

"ישראל היא מדינת חוק, אם רוצים להיכנס לישראל יש דרכים וזו לא הדרך. המדיניות שלנו - ואגיד זאת בצורה המנומסת, הבלתי-גזענית, האנושית ביותר - היא שמסתנני העבודה הבלתי חוקיים, שנכנסו לישראל בעיקר בין 2005 ל-2011, יחזרו למדינות אחרות באפריקה או למדינה שלישית, כשאנחנו מנהלים מו"מ עם מספר מדינות כאלה. אנחנו לא עומדים לוותר, וכאן יישארו עשרות בודדות. אני מקווה שהמגמה של עזיבה מרצון תימשך, עד שמספרם של המסתננים יתאפס".

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by