בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
המשפיעים בפלילים 
המשפיעים בפלילים: ארגוני פשיעה - משפט פלילי 

המשפיעים בפלילים: ארגוני פשיעה - משפט פלילי

 
המשפיעים בפלילים |
 

בדרך כלל כאשר תשמעו על נסיון חיסול או על מלחמות בעולם התחתון, בשלב הבא תגלו את אחד מעורכי הדין הללו על המרקע. אז מי זה יהיה, "הזקן" או זה שלא דיבר עד גיל 3? אבי ה"שרמניזם" או חובב השחייה עם כרישים? ה"ליידי", המבקרת החריפה של השופטים, ואולי "שחקן השחמט"?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
עו"ד בני נהרי
 עו"ד בני נהרי 
 צילום: ללא קרדיט 
 

עו"ד בני נהרי

 

מוותיקי עורכי הדין הפליליים בישראל, ייצג בעבר בפרשת הבנק למסחר את משפחת מקסימוב ואת אתי אלון; את ארז אפרתי מאבטח הרמטכ"ל, את זאב רוזנשטיין (הסגרה לארצות הברית) ועוד רבים אחרים... בשנה האחרונה, עבד גם בפרשת אייל גולן. תחביבים: אוהב לאכול בשוק התקווה ובכרם התימנים, וקורא ספרי מתח וריגול.

 
עו"ד מנחם רובינשטיין
 עו"ד מנחם רובינשטיין 
 צילום: יח"צ 
 

עו"ד מנחם רובינשטיין

 

מנחם רובינשטיין, המכונה "הזקן", הוא מוותיקי המדור הפלילי בישראל. ייצג כמעט את כל העבריינים שאפשר להגדיר בציניות כ"נוסטלגיים", והיום בעיקר חובר למי שהוא מגדיר "נפגעי המערכת": שוטרים, עובדי מדינה, חושפי שחיתויות. הוא עובד כעת בעיקר "בשביל הכיף".

 
עו"ד מוטי כץ
 עו"ד מוטי כץ 
 צילום: יח"צ 
 

עו"ד מוטי כץ

 

למוטי כץ 3 לקוחות מרכזיים, מהם הוא מתפרנס בכבוד בלשון המעטה: זאב רוזנשטיין, עמיר מולנר, וארגון מוסלי. עו"ד כץ מייצג ביחד עם דוד יפתח את שושן ברבי, שדרס למוות שלוש בנות משפחה בנתניה, ולאחרונה השיגו עבורו עסקת טיעון שנויה במחלוקת.

 
 

עו"ד ששי גז

ששי גז
 ששי גז 
 צילום: תוכנית הבוקר 
 

ששי גז עובד בעיקר בשביל הפאן. כסף הוא ודאי לא צריך - הוא פשוט נהנה לייצג, ולסגור עסקאות טיעון. בשנים האחרונות ששי בנה לעצמו תדמית של מי שיכול להשיג עסקת טיעון טובה עבור הלקוח שלו. לא הרבה יודעים שגז לא דיבר מילה עד גיל 3, עד שההורים שלו החליטו להכניס לו ציפור לפה, ומאז הילד ששי לא מפסיק לדבר. כדי להירגע הוא מרבה לעשות יוגה והליכות, ולא כדאי להזכיר לידו את השם ציון אמיר.

 
עו"ד משה שרמן
 עו"ד משה שרמן 
 צילום: ללא קרדיט 
 

עו"ד משה שרמן

 

מה לא נאמר על משה שרמן: או שאתה אוהב אותו - או שאתה רוצה לשים לו פלסטר על הפה. אין באמצע אצל עורך הדין שרמן, שמייצג את העבריין שלום דומרני ושורה ארוכה של עבריינים אחרים, אך לא רק. שרמן הוא אחד הפרקליטים הדומיננטים במדינה, ונוכחותו באולם בית המשפט מורגשת למרחוק.


לפני כשנה בכנס לשכת עורכי הדין באילת, אביגדור פלדמן תבע מונח חדש - "שרמניזם". כוונתו הייתה לשיטת החקירה האגרסיבית של שרמן באולם הדיונים, שלטענת פלדמן, משיגה תוצאות טובות, אך הוא מתנגד לה.

 

עו"ד רויטל סוויד

עו"ד רויטל סוויד
 עו"ד רויטל סוויד 
 צילום: יח"צ 
 

אפשר להגיד שסוויד עברה שינוי בשנים האחרונות, מאז נחשבה לעורכת הדין של משפחת אבוטבול מנתניה. דווקא השנה החליטה לשנות כיוון, לפחות זמנים, ירדה מייצוג של משפחות פשע ולקחה על עצמה תיקים פחות תקשורתיים אבל יותר מעניינים מבחינה משפטית. רויטל סוויד נחשת לאחת מעורכות הדין המובילות בישראל, מרצה באקדמיה, ומרואיינת מבוקשת בתכניות הטלויזיה.

 
עו"ד שרון נהרי
 עו"ד שרון נהרי 
 צילום: יח"צ 
 

עו"ד שרון נהרי

 

שרון נהרי הוא אחד מעורכי הדין הבולטים בישראל בתחום הפלילים. ייצג שורה ארוכה של עבריינים בהם יצחק אברג'יל, אך לא רק. נהרי ומשרדו מתמחים במגוון רחב של עבירות בהם דיני הסגרה וחקירות המתנהלות בחו"ל. לאחרונה ייצג בפרשת הזמר גולן את "יחצן המסיבות" עודד מויאל שנחשד בסרסרות. מויאל שוחרר.

 

צמד עו"ד שאדי כבהה - שי טובים

עו"ד שי טובים ושאדי כבהה
 עו"ד שי טובים ושאדי כבהה 
 צילום: ללא קרדיט 
 

הצמד כבהה-את-טובים נחשב לאחד מהצמדים המובילים בתחום הפלילי בישראל. מייצגים בין היתר את חמולת הפשע (ע"פ המשטרה) עבדל קאדר, אנשי אבוטבול, ואת עיאת חרירי. מתמקדים בעיקר בייצוג עבריינים ערבים-ישראלים. שאדי נחשב לאחד מעורכי הדין המובילים במגזר הערבי, והתחבר לאחרונה עם שי טובים, חוקר בימ"ר מרכז לשעבר.

 

צמד עו"ד שחר חצרוני - תמיר סננס

עו"ד תמיר סננס
 עו"ד תמיר סננס 
 צילום: אין 
 

צמד נוסף ובולט במיוחד בזירה הפלילית בשנים האחרונות, מורכב משחר חצרוני ומשותפו לדרך תמיר סננס. השניים ייצגו את מרגלית צנעני בפרשה שהסתיימה בעבודות שירות בלבד. הצמד נחשב מקורב מאוד (מקצועית) לעמיר מולנר, ומייצגים את חייליו בכל הדרגים. חצרוני את סננס הפכו לאנשי סוד בקרב עבריינים רבים, וגם לא מעט קציני משטרה מעריכים אותם על מה שהם מגדירים "הקלאסה המקצועית", בשנה החולפת ייצגו את מי שבעבר היה יד ימינו של מולנר, העבריין בן כהן. בנוסף, חילצו את הרב יורם אברג'יל מכתב אישום בנוגע להשפעה על הבחירות בנתיבות.

 

עו"ד ירום הלוי

 

הלוי ייצג במהלך הקריירה שלו לא מעט עבריינים בכירים, בהם יצחק חדיף, אבי רוחן, ריקו שירזי, ושלום דומרני. הלוי הוא מסוג עורכי הדין שפיו וליבו שווים, ועל כך הוא זוכה להערכה בברנז'ה הפלילית. בדומה לששי גז, גם במקרה הזה, ירום הזאטוט לא דיבר עד גיל שלוש מילה. הדודות והחברות של אמא שלו ייעצו לה לקחת אותו לפסיכאטרים של ילדים, אבל אמא הלוי אמרה להם לא לדאוג, ירום הקטן עוד ידבר. ואכן, כך היה. כדי להירגע הלוי נוהג לשחות עם כרישים, ואוהב להביט בציפורים בטבע.

 

עו"ד משה מרוז

ראש משרד עורכי דין. מייצג את אחת הקטינות בפרשת "משחקי חברה", וסיפר כי הפרשה נחשפה במקרה, עקב תלונה על גניבה מבית בו התקיימה מסיבה הקשורה לאביו של גולן, דני ביטון. בעבר ייצג בין היתר גם את בני משפחתה של תאיר ראדה מקצרין, שנרצחה.

 

עו"ד ליה פילוס

עו"ד ליה פילוס
 עו"ד ליה פילוס 
 צילום: יח"צ 
 

"הליידי" של העולם התחתון, ליה פילוס, עשתה קפיצה מאוד משמעותית בשנה האחרונה. היא הפכה לאשת סודם המקצועית של עבריינים רבים כמו שלום דומרני, ריקו שירזי, מוטי חסין ויוסף חרירי. לעיתים כל מה שעבריין במצוקה צריך, זה קול מרגיע ונעים מהצד השני של הטלפון, שייתן הכוונה מקצועית - ולאו דווקא עורך דין גברי ואגרסיבי. ליה עובדת משש בבוקר עד 12 בלילה כמעט כל יום, ובעבר ניצלה מנסיון חיסול, כשהייתה בפגישת עבודה בבית עבריין מוכר. ליה מסומנת כעורכת דין מבטיחה בתחום הפלילים.

 

עו"ד משה יוחאי

עו"ד משה יוחאי
 עו"ד משה יוחאי 
 צילום: צילום מסך חדשות 10 
 

כשהמשטרה מזמנת את אחד מבני משפחת אלפרון לחקירה, מתייצב מייד משה יוחאי. כבר שנים הוא נלחם על חפותם בבתי משפט וטוען כי לא כל ניסיון חיסול קשור אליהם. לאחרונה נחשד דרור אלפרון ברצח הכפול בפתח תקווה. דרור שוחרר ממעצר לאחר שבוע. אפשר להגיד שיוחאי קיבל השנה לידיים את תיק חייו, תיק הרצח בבר נוער, שם הוא מייצג את חגי פליסיאן יחד עם ערן צלניקר.

 
עו"ד ערן צלניקר
 עו"ד ערן צלניקר 
 צילום: יח"צ 
 

עו"ד ערן צלניקר

 

השמועות באולמות בתי המשפט טוענות שהכינוי של ערן צלניקר הוא "שחקן השחמט". עורך דין מחושב שיודע לעקוץ את הפרקליטות ברגע הנכון. לא סתם הוא מייצג בתיק הבר נוער את חגי פליסיאן יחד עם משה יוחאי, תיק שככל שצלניקר נובר בו, כך צפים עוד ועוד סימני שאלה.

 
עו"ד יעקב שקלאר
 עו"ד יעקב שקלאר 
 צילום: עצמי 
 

עו"ד יעקב שקלאר

 

חוץ מארגוני הפשיעה המוכרים, שקלאר מתעסק כבר שנים בייצוג ארגוני הפשיעה מהמגזר הרוסי, עבריינים פחות מוכרים אבל אין ספק שלא פחות מסוכנים. העדפה שלהם היא לשמור כמה שיותר על אנונומיות, ואת זה שקלאר עושה מצויין.

 

עו"ד אבי עמירם

עו"ד אבי עמירם
 עו"ד אבי עמירם 
 צילום: עצמי 
 

מבכירי עורכי הדין הפליליים, מנהל הפורום הפלילי בלשכת עורכי הדין. רק בשנה האחרונה ייצג ארגוני פשיעה וכמובן הצליח להוציא את יעקב פליסיאן, שנחשד באונס עורכת הדין. עמירם טען מההתחלה שהתלונה שקרית - ואף הצליח לשכנע בכך את בית המשפט.

 

עו"ד רויטל גוטליב

 

מוכרת בעיקר בנאמנותה למקצוע, ובביקורת החריפה שהיא מעבירה על גורמים בעולם המשפט שרוב עורכי הדין מפחדים להעביר עליהם ביקורת. היא לא חוסכת זאת אפילו משופטים בבתי המשפט המחוזי והעליון. גוטליב חרטה על דגלה לייצג חשודים או נאשמים שזכויותיהם נרמסים על ידי החוק, ובשנה החולפת ייצגה בעיקר גברים שהסתבכו בתלונות שווא של נשותיהם, ואף הוכיחה זאת.

 
עו"ד שי נודל
 עו"ד שי נודל 
 צילום: ללא קרדיט 
 

עו"ד שי נודל

 

מייצג כבר עשרות שנים את ארגוני הפשיעה בארץ, הלקוחות העיקריים שלו היום הם בעיקר משפחת מוסלי, יעד מודיעיני מצמרת הרשימה של ימ"ר תל אביב ושל היחידות הארציות. בשנה הזאת התבלט בעיקר "בכיבוי השריפות" של ימ"ר תל אביב נגד מוסלי.

 

עו"ד שילה דורפמן

עו"ד שילה דורפמן
 עו"ד שילה דורפמן 
 צילום: יח"צ 
 

מייצגת ארגני פשיעה, בעיקר את משפחת אלפרון. ידועה בייצוג מסוגנן ולא מתלהם. גם השנה ייצגה בעיקר את אחד הלקוחות הבעייתיים והקשים לייצוג: ניסים אלפרון.

 

עו"ד פיני פישלר

 

עורך הדין שנלחם במשטרה ובבכיריה, בכל דרך אפשרית, כבר שנים. בלט השנה במיוחד בייצוג הקצין הצבעוני אפרים ארליך "קרמשניט", ובליווי שלו עד אשר הועלה לדרגת ניצב משנה, והושאל לכיבוי האש.


 
עו"ד קובי סודרי
 עו"ד קובי סודרי 
 צילום: עצמי 
 

עו"ד קובי סודרי

 

ידוע שחוץ מייצוג של עבריינים הוא איש סוד של עורכי דין פליליים רבים. סודרי נחשב כאסטרטג משפטי, ששולט גם ברזי המשפט וגם ברזי התקשורת.

 

עו"ד דורון נוי

 

מסוג הפליליסטים שנחבאים אל הכלים, אבל בשנה האחרונה הפך לאיש סודם של ראשי ארגוני פשיעה, כמו מיכאל מור, וארגון מוסלי. נוי מסומן כהבטחה גדולה, ומוגדר כעורך דין חריף שכל על ידי עברייניים בכירים ביותר.

 

 

עו"ד שמשון וויס

עו"ד שמשון וייס
 עו"ד שמשון וייס 
 צילום: ללא קרדיט 
 

וויס כבר שנים מטפס למעלה בצורה צנועה ושקטה. לקוחותיו יודעים שכאשר ווייס לוקח תחת כנפיו עבריין, בכיר או קטן ככל שיהיה, הוא מקבל יחס הוגן.

 

עו"ד שוקרי אבו טביק

 

מייצג את משפחות הפשע במגזר הערבי. כבר שנים בבתי המשפט הפליליים, כאשר השנה ייצג את משפחת אבו חג'ג שעל פי החשד נכנסה למלחמה עם משפחת קראג'ה בחיסול חאלד סמהדה. החשודים שוחררו.

 

עו"ד שי רודה

עו"ד שי רודה
 עו"ד שי רודה 
 צילום: יח"צ 
 

עורך דין צעיר, שנחשב לקלף הסודי של של עורכי דין בכירים. חבריו מגדירים אותו כאחד שיורד לפרטים הקטנים ביותר בכל תיק, מה שמביא לו הישגים לא מעטים.

 

עו"ד שאפיק דרבאשי

 

עורך הדין שמוכר בייחוד במגזר הערבי אך לא רק, מייצג בעיקר את משפחת הפשע ג'ארושי. השנה שמם נקשר בעשרות ניסיונות החיסול בעולם התחתון אבל לבסוף לא הוגשו כתבי אישום בעניים.

 

עו"ד גיורא זילברשטיין

עו"ד גיורא זילברשטיין
 עו"ד גיורא זילברשטיין 
 צילום: עצמי 
 

את החיוך והסטייל של זילברשטיין לא רק העבריינים מעריכים, אלא גם השופטים. ידוע בכך שהוא בוחר את תיקיו בקפידה. השנה זילברשטיין ייצג את מוחמד סרסור מכפר קאסם, האב שנחשד ברצח בנו אנאס סרסור. אפשר להגיד שבכל פעם שחוקרי ימ"ר מרכז מסתכלים על מדף התיקים הם רואים שם את תיק סרסור ששוכב שם ללא פענוח - והם נזכרים בזילברשטיין.

 

עו"ד אשר חן

עו"ד אשר חן
 עו"ד אשר חן 
 צילום: עצמי 
 

אחד מעורכי הדין הפליליים הבולטים של איזור כפר סבא בפרט, והשרון בכלל. עוסק בעיקר בלקוחות פרטיים שמסתבכים, במגוון רחב של עבירות.

 

עו"ד שרון קינן

 

מייצג את אביו של אייל גולן, דני ביטון, בפרשת "משחקי חברה" שהתפוצצה בחודשים האחרונים. מתמחה בעיקר בעבירות הונאה ובעבירות כלכליות.

 
עו"ד אוהד חן
 עו"ד אוהד חן 
 צילום: ללא קרדיט 
 

עו"ד אוהד חן

 

עורך דין פלילי מוכר באזור המרכז, מייצג בעיקר את משפחת לביא - שלאחרונה שמה עלה לכותרות בעיקר בעקבות מלחמת החיסולים והמטענים באזור השפלה.

 

עו"ד יניב שגב

 

במשך שנים היה פרקליטה של משפחת אלפרון, אך ייצג גם במגוון רחב של תיקי פשע חמור אחרים.

 

עו"ד עדי כרמלי

עו"ד עדי כרמלי
 עו"ד עדי כרמלי 
 צילום: ללא קרדיט 
 

קצין משטרה בעברו, מה שעוזר לו להיכנס לראש של החוקרים המנסים לפצח את לקוחותיו. מייצג, בנוסף למשפחת לביא, גם ארגוני פשיעה מהמרכז והדרום, ובכירים בארגונו של דומרני.

 

עו"ד איתן און

עו"ד איתן און
 עו"ד איתן און 
 צילום: ללא קרדיט 
 

עורך הדין און עובד כבר 12 שנה במקצוע, ונדמה שזרועו עוד נטויה. עיקר הלקוחות של און נמנים על משפחות הפשע הגדולות ביפו, כמו עיזאת חאמד, ובנוסף, הוא מייצג בכירים בארגונו של יצחק אברג'יל. התבלט השנה בתיק הרצח של יו"ר האגודה האורתודוכסית ביפו במהלך תהלוכת חג המולד, שם מייצג און את הנאשם המרכזי ברצח, יחד עם משה שרמן. מייצג את ראש ארגון הפשע עיזאת חמד הפועל באיזור יפו-ת״א וכן זכה לאחרונה לזיכוי מניסיון לרצח לאחד הנאשמים בפרשית עו״ד גור פינקלשטיין

 

 
עו"ד איריס יערי-לייב
 עו"ד איריס יערי-לייב 
 צילום: ללא קרדיט 
 

עו"ד איריס יערי-לייב

 

יערי החלה את דרכה דווקא בתחום האזרחי, אך בעקבות משפט אולמרט החליטה, לצלול לעומקי התחום הפלילי. מתמחה בייצוג קטינים, אך לא רק. עו״ד יערי כתבה הרצאה בשם "זה יכול לקרות לכל אחד", המקנה כלים בסיסיים להתמודדות עם מצבים בהם אנשים נורמטיביים מסתבכים בפליליים. עו״ד יערי דוגלת בשיטות חינוכיות להורים ולתלמידים, בתחום הפלילי, מניעתי. גרושה, ואם גאה לשני ילדים.

 
עו"ד משה סוחמי
 עו"ד משה סוחמי 
 צילום: ללא קרדיט 
 

עו"ד משה סוחמי

 

מתמחה במשפט הפלילי כ-20 שנים. עוסק בייצוג נאשמים בעבירות פשיעה חמורה וכן עבירות כלכליות במסגרת ארגוני פשיעה. כך מיצג בימים אלה בתיק הרצח הכפול המתנהל כנגד מוטי חסין וחבריו במחוזי ת״א ובפרשיית "סוף הדרך"(חטיפה וסחיטה), כנגד צ'רלי אבוטבול וחבריו במחוזי מרכז. במהלך השנים ייצג בתיקים מתוקשרים רבים ובאישומים שהוגשו נגד משפחת מוסלי, כנופיית עמידר וגורמים במשפחת אברג'יל.

 

עו"ד גיא פרידמן


פליליסט מוכר וותיק. במשך שנים רבות ייצג את משפחת אלפרון יחד עם שי נודל, ומאז נפרדו, מייצג פרידמן את אנשי מולנר, כמו גם את אביתר יוסף מלה-פמילייה שחשוד בהצתת בית וגן. בשנה האחרונה התבלט בעיקר בתיקי סמי הפיצוציות, למד את הנושא והצליח לרשום מספר תקדימים בתחום.

 
עו"ד איתן און
 עו"ד איתן און 
 צילום: ללא קרדיט 
 

עו"ד איתן און

 

עורך הדין און עובד כבר 12 שנה במקצוע, ונדמה שזרועו עוד נטויה. עיקר הלקוחות של און נמנים על משפחות הפשע הגדולות ביפו, כמו עיזאת חאמד, ובנוסף, הוא מייצג בכירים בארגונו של יצחק אברג'יל. התבלט השנה בתיק הרצח של יו"ר האגודה האורתודוכסית ביפו במהלך תהלוכת חג המולד, שם מייצג און את הנאשם המרכזי ברצח, יחד עם משה שרמן. הביא לאחרונה לזיכוי מנסיון לרצח של אחד הנאשמים בפרשיית עו"ד גור פינקלשטיין.

 

 
עו"ד קובי בן שעיה
 עו"ד קובי בן שעיה 
 צילום: ללא קרדיט 
 

עו"ד קובי בן שעיה

 

ייצג לא מעט עבריינים בכירים, ביניהם את אבי רוחן שנחשד ברצח הכפול בצומת ירקונים, את שמעון "פונטיאק" עמאר שנחשד ברצח שרון מזרחי ושוחרר, וכיום מייצג גם בפרשיות מועדון הואן גוך והרצח בענתא בירושלים. עבד גם בתיק אייל גולן, שיתף פעולה עם עו"ד ששי גז.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by