בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
לבנון : לא נגן על גבול ישראל 

לבנון : לא נגן על גבול ישראל

 
 
חדשות נענע 

כוח לבנוני של אלף חיילים ושוטרים צפוי להתפרס בדרום המדינה לאחר שיושלמו עבודות המיפוי של האו"ם ומזכ"ל האו"ם יכריז רשמית כי ישראל השלימה את נסיגתה מדרום לבנון

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לבנון הודיעה כי היא אינה מתכוונת להיות השוטר של ישראל וכי הכוחות שיתפרסו בדרום המדינה לא יגנו על הגבול עם ישראל.

הקבינט הלבנוני צפוי להתכנס בתחילת השבוע, לאחר אישור האו"ם שישראל השלימה את הנסיגה, כדי להחליט על שיגורם של כוחות צבא לבנון לדרום לבנון. הכוח שישוגר יורכב מחמש מאות חיילים ושוטרים צבאיים שיצטרפו לחמש מאות שוטרים שכבר התפרסו בשטח שפינתה ישראל.

המפקדה הראשית של הכוח תתמקם בעיירה מרג` עיון בה שכנה עד לנסיגה מפקדת יחידת הקישור ללבנון של צה"ל ומפקדת צד"ל.

אולם לבנון הודיעה כי אלף החיילים שתשגר לאזור שפונה על ידי צה"ל לא יגנו על הגבול בין ישראל ללבנון. סוכנות איי.פי מדווחת כי בהודעת הממשלה הלבנונית נאמר כי שמירה על הגבול המשותף תתבצע רק במסגרת הסכם שלום כולל בין ישראל לשכנותיה, כולל סוריה. לבנון טוענת כי אין בכוונתה לשלוח כוחות לוחמים לאזור ומטרת הכוחות שישלחו לאזור תהיה שמירה על הסדר הציבורי בלבד.


היום (שבת) המשיכו מומחי המיפוי של האו"ם לבחון את קו הגבול בין ישראל ולבנון. מזכ"ל האו"ם, קופי ענאן, אמר אמש (שישי) כי הוא מקווה שחילוקי הדעות בנושא יישובו בתוך 24-48 שעות והאו"ם יוכל להכריז מחר (ראשון) רשמית שישראל נסוגה מלבנון כנדרש בהחלטת האו"ם 425.

מקול ישראל נמסר כי מקורות דיפלומטיים במרכז האו"ם אמרו, כי המזכ"ל ענאן מתכוון להגיע למזרח התיכון ביום חמישי. לדבריהם, קיבל ענאן הזמנות מכמה מדינות באזור, ואולם הוא יחליט על מסלול נסיעתו רק לאחר שיובהר כי ישראל השלימה את הנסיגה בדרום לבנון.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by