בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אסד מת 

אסד מת

 
 
חדשות נענע 

נשיא סוריה מת אמש בדמשק מהתקף לב בגיל 69, על פי הדיווחים לאחר התמודדות ממושכת עם מחלת הסרטן. בסוריה הוכרזו ארבעים ימי אבל. מהבוקר יכהן בנו, בשאר אסד, כנשיא סוריה בפועל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נשיא סוריה, חאפז אל-אסד מת אתמול מהתקף לב סמוך לשעה 11:00 שעון ישראל. בסוריה החלו להספיד את הנשיא, שנפטר בגיל .69 "היום הנשיא אסד עזב אותנו" הודיע בשעות הערב קריין הטלוויזיה הסורית עם דמעות בעיניו.

נשיא לבנון, אמיל לאחוד, אמר אתמול בראיונות לרשתות רדיו ערביות כי הוא היה האחרון ששוחח עם אסד הבוקר בטלפון. לטענת לאחוד, מלותיו האחרונות של אסד היו כי גורל שניהם הוא לבנות עתיד טוב יותר למדינותיהם. לדבריו, לאחר משפט זה השתרר שקט והוא הבין כי משהו קרה.

הטלוויזיה הסורית משדרת החל מאתמול פסוקי קוראן ובפרלמנט הסורי עמדו אתמול חברי מועצת העם דקת דומיה לזכרו.

ברחבי דמשק נסגרו כל החנויות ובתי העסק ודגלים שחורים מונפים ברחבי הבירה הסורית. בסוריה הוכרזו ארבעים ימי אבל.

באתר הרשמי של אסד מוסגרה תמונתו בשחור תחת הכותרת: "להתראות. רוחך תישאר עמנו לעד".

זמן קצר לאחר פרסום הידיעה על מותו של אסד יצאו מאות מפגינים לרחובות דמשק וקראו קריאות תמיכה בבנו, בשאר אסד, היורש הצפוי להנהגת סוריה.

עם היוודע דבר מותו של חאפז אל-אסד מילא את תפקידו שר ההגנה הסורי, מוסטפה טלאס. החל מהיום בבוקר צפוי בשאר אסד לכהן כנשיא בפועל של סוריה, עד להשבעתו הרשמית בעוד כשבועיים.

הלוויתו של אסד תערך ככל הנראה רק ביום שלישי, בשל מורכבות האירוע ועל מנת לאפשר למנהיגי העולם לחלוק כבוד אחרון לנשיא הסורי.

העיתון הצרפתי לה פיגארו פרסם כבר לפני מספר ימים כי הנשיא הסורי גוסס ממחלת הלוקמיה וכי מחלתו הגיעה לשלבים הסופיים ורופאיו מנסים להאריך את חייו ככל הניתן בעזרת תרופות מתקדמות.

 
 
אסד לא הספיק להכתיר רשמית את בנו, בשאר, כיורש. בעוד שבוע אמור היה אסד להעביר החלטה כי בשאר יהיה יורשו, בכינוס מיוחד של מפלגת הבעת`. לפי החוקה הסורית, נשיא המדינה צריך להיות בן 40 ומעלה ועליו להיות נשוי. בשאר אסד בן 35 בלבד ורווק.

מועצת העם הסורית התכנסה אתמול בערב לישיבה מיוחדת להעברת שינוי בחוקה על פיו על הנשיא להיות בן 34 ומעלה. כמו כן הועברה החלטה המאשרת כי בשאר אל-אסד הוא המועמד היחיד של ההנהגה הסורית לתפקיד נשיא מדינה לקראת משאל העם בנושא, בעוד כשבועיים. מועצת העם החליטה על כינוס נוסף ב-25 בחודש, בו צפויה להתקיים השבעתו הרשמית של בשאר לנשיא סוריה.

לאחר מותו של חוסיין מלך ירדן היה אסד השליט הוותיק ביותר במזרח התיכון. הוא החל לכהן כנשיא סוריה בשנת .1970 ושלט במדינה ביד רמה. בשל מחלתו המעיט הנשיא הסורי להופיע בציבור, והופעתו הציבורית האחרונה הייתה בחודש מרץ עת נפגש עם נשיא ארה"ב, ביל קלינטון, בג`נבה. 

קישורים נוספים

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by