בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מותו של אסד - התגובות 

מותו של אסד - התגובות

 
 
חדשות נענע 

ברק קלינטון ובלייר קוראים ליורשו של אסד לצעוד לעבר השלום, פוטין מודאג, שרון קורא לפעול בזהירות, ראש ממשלת לבנון מגדיר את מותו של אסד כקטסטרופה, לבנון, מצרים והרשות הפלסטינית הכריזו על אבל. מותו של אסד- כל התגובות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש הממשלה ושר הביטחון, אהוד ברק, אומר כי "ממשלת ישראל מבינה את אבלו של העם הסורי בעקבות מותו של הנשיא אסד. ישראל חתרה בעבר להגיע להסכם שלום עם סוריה ותמשיך לעשות כן גם בעתיד עם יורשו" אמר ראש הממשלה והוסיף שישראל רואה חשיבות בשמירת השקט בגבולותיה עם סוריה ועם לבנון והיא מקווה שגם סוריה תנהג באורח דומה.

ברק קיים אתמול בערב התייעצות מיוחדת עם הרמטכ"ל, שאול מופז, בנוגע למצב שנוצר עם מותו של אסד.

היום בבוקר תשמע הממשלה סקירות של ראש הממשלה והרמטכ"ל על המצב בסוריה בעקבות מותו של אסד.

 
 
יו"ר תנועת הליכוד, אריאל שרון, אומר כי מותו של אסד צריך להבהיר לישראל כי היא צריכה לנהוג בזהירות במאמציה להשגת שלום.


השר לפיתוח אזורי, שמעון פרס, אומר כי אסד ייצג תקופה שמתה בלאו הכי. מבחינת המזרח התיכון הוא היה איש קשה למו"מ, אם כי הוא עמד בהסכמים שהושגו עמו.

שר המשפטים, יוסי ביילין, אומר בראיון לגלי צה"ל כי האזור כולו עומד בפני תמונת מצב חדשה. 30 שנה אסד היה סוריה וסוריה הייתה אסד אומר ביילין.

"מהיום מדובר בסוריה אחרת שאנחנו לא מכירים, ומקווים שפניה לשלום" הוסיף ביילין. "אני מקווה שבשאר אסד מייצג דור אחר שמכיר את העולם ויודע שאי אפשר לפעול באופן מבודד, ומבין שפריחה כלכלית בסוריה עובדת דרך שלום עם ישראל".

שר החוץ, דוד לוי אמר, כי מותו של אסד מסיים תקופה במזרח התיכון ואולי פותח תקופה חדשה של תקוות. "אנו מקווים כי יציבותה של סוריה תישמר, וכי מחוייבותה לשלום תקבל משמעות בונה. ישראל צופה קדימה ותקבל בברכה כל הנהגה סורית חדשה שתיצור את התנאים לחידוש תהליך השלום".

השר רן כהן אמר כי יחד עם העובדה שאסד היה מנהיג אכזר, חשוב לזכור שהוא פתח צוהר לשלום עם ישראל, גם אם מאוחר מדי. "אין ספק שישראל ניצבת בפני תקופה חדשה, שיכולה להתפתח לכיוון שלום או חלילה לעימות".


 
סגן שר הביטחון אפרים סנה הביע תקווה כי בעקבות מותו של אסאד ההנהגה החדשה בסוריה לא תאפשר פעילות של החיזבאללה בלבנון ותהיה נכונה יותר לשלום.

חברת הכנסת לימור ליבנת אומרת כי "מותו של הרודן הסורי צריך להזכיר לכולנו שישראל היא הדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון. בהיעדר משטר דמוקרטי אצל שכנינו, הנכונות לחתום עימם על הסכמי שלום עלולה להתגלות כהימור מסוכן למדינת ישראל".

חבר הכנסת טאלב א-סנה, מסיעת רע"ם אומר ש"מדובר באבדה גדולה לאומה הערבית ובאבדה לתהליך השלום כיוון שאסאד היה מנהיג שהיה יכול לקבל החלטות קשות ומכריעות".

ראש המועצה האזורית-גולן, יהודה וולמן, אומר כי הוא מקווה שעם מותו של אסד תקום הנהגה חדשה שתראה בשלום עם ישראל בגבולותיה הקיימים אינטרס אסטרטגי, ש "יוכל להוות תועלת לסוריה ישראל, וכל אזרחיה. תושבי הגולן מושיטים לאזרחי סוריה ולהנהגתה שתקום, יד לשלום וקוראים להם לפתוח לאלתר בקשרים חדשים בין שתי המדינות ואזרחיה".

 
נשיא ארצות הברית, ביל קלינטון, אומר כי הוא עצוב למשמע הידיעות על מותו של אסד. "בשבע השנים האחרונות עבדתי ונפגשתי עם אסד פעמים רבות היו לנו מחלוקת, אבל הערכתי אותו מאוד" אומר הנשיא האמריקני.

קלינטון הוסיף כי במהלך כל המגעים שלו עם אסד, כולל הפגישה האחרונה בין השניים בג`נבה, אסד הבהיר כי הוא ממשיך להיות נאמן למחויבות שלו בדרך לשלום. קלינטון הוסיף כי הוא מקווה להמשיך ולעבוד עם סוריה במטרה להגיע להשגת הסכם שלום כולל במזרח התיכון.
 
מזכירת המדינה האמריקנית, מדלין אולברייט הביעה עצב על מות אסד. אולברייט הוסיפה כי היא מצפה שסוריה תמשיך לפעול למען שלום במזרח התיכון.

דובר משרד ראש ממשלת אנגליה, טוני בלייר, פרסם הודעה רשמית של בה נאמר:"הנשיא אסד היה דמות יציבה במזרח התיכון ומאוד מכובדת בעולם הערבי. הגם שמעולם לא יצא לי לפגוש בו פנים מול פנים, החלפנו ביננו מסרים באופן קבוע לגבי תהליך השלום. דומני שפעולת ההנצחה הטובה ביותר לזכרו תהיה שכל המעורבים בתהליך השלום יגבירו את מאמציהם להשגת שלום כללי, ואני אעשה כל שביכולתי לעשות כן".

נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין הביע את דאגתו לעתיד האזור בעקבות מות אסד. פוטין אמר כי מעבר לעצב על מותו של אסד הוא מודאג מהאירועים שעלולים להתרחש כעת במזרח התיכון.

מזכ"ל הליגה הערבית, איסמת עבדל מג`יד, אמר כי מותו של נשיא סוריה הותיר חלל בעולם הערבי. להערכתו, מדיניותה של סוריה לא תשתנה תחת ההנהגה החדשה.

נשיא מצרים, חוסני מובארק, הכריז על שלושה ימי אבל בעקבות מותו של אסד. בהודעת אבל שפרסם מובארק הוא קרא לעם המצרי לעמוד לצדם של אחיו בסוריה בשעתם הקשה. הטלוויזיה המצרית בלוויין מעבירה בשידור ישיר את שידורי הטלוויזיה הסורית.


עבדאללה מלך ירדן התקשר אתמול בערב לבשאר אל אסד והביע את תנחומיו על מות אביו. עבדאללה הדגיש כי סוריה תצליח להתגבר על האסון הקשה.

ראש ממשלת לבנון סלים אל חוס הודיע כי מותו של נשיא סוריה חאפז אסד הוא קטסטרופה מבחינתה של ביירות. אל חוס הכריז על אבל לאומי בלבנון בעקבות מות אסאד.

הרשות הפלסטינית פרסמה הודעה רשמית ברדיו פלסטין לפיה "העם הפלסטיני, אש"פ והרשות הפלסטינית, מבכים את אובדנה של האומה הערבית במותו של אסד, ועומדים לצד אחינו הערבים". הרשות אף הכריזה על שלושה ימי אבל.


שר החוץ האירני, כאמל חראזי, הביע צער ואבל על מותו של אסד "שניווט את הספינה הסורית במצבים הקשים ביותר לעבר חוף מבטחים" ואמר כי הוא מקווה שהשלטון החדש בסוריה ימשיך בדרך שתשיב לעם הסורי את זכויותיו החוקיות. 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by