בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
כוננות במערכת הביטחון של סוריה - בישראל לא מודאגים 

כוננות במערכת הביטחון של סוריה - בישראל לא מודאגים

 
 
חדשות נענע 

בסוריה הוכרזה כוננות בקרב כוחות הביטחון, אולם על פי ההערכות מדובר בהתארגנות מחודשת בקרב כוחות ביטחון הפנים בלבד, במטרה לשמור על היציבות במדינה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ישראל לא תנקוט צעדים מיוחדים ולא תעמיד בכוננות את כוחות צה"ל ברמת הגולן ובגבול הלבנון, למרות המהלכים שנקט צבא סוריה בעקבות מותו של הנשיא חאפז אל-אסד.

"הארץ" מדווח כי במערכת הביטחון מעריכים שהכוננות שבה הועמדו הכוחות הסוריים נועדה לצורכי פנים, ואינה מכוונת בשום אופן נגד ישראל.

מקורות ביטחוניים בכירים אומרים כי בצבא סוריה הוכרזה כוננות בעיקר בקרב כוחות ביטחון הפנים ובאזור דמשק. במערכת הביטחון מעריכים כי מדובר בצעד טבעי, כמעט אוטומטי במשטרים מן הסוג הזה ונראה שאין לו משמעות של ממש לגבי ישראל.

מקורות מדיניים בישראל מעריכים שהצעדים הראשונים שנעשו בסוריה מעידים כי בנו של הנשיא, בשאר אל אסד, שולט ככל שניתן במצב שנוצר וכי אין עדויות לפי שעה לצעדים חריגים.

בצה"ל מעריכים שבשאר אסד יהיה מרוכז כעת במאמץ להבטיח העברה מסודרת ככל האפשר של השלטון. לכן, בשלב ראשון לא צפויים ניסיונות ללחצים מיוחדים על ישראל. ייתכן שסוריה אף תפחית את הלחץ על לבנון להפגין עמדות נוקשות כלפי ישראל והאו"ם בשאלת הגבול הבינלאומי. מנגד, לא ברור עד כמה תקדיש כעת סוריה תשומת לב לוויסות רמת הפעילות של החיזבאללה נגד ישראל.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by