בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
האו"ם יכריז השבוע על יישום החלטת 425 

האו"ם יכריז השבוע על יישום החלטת 425

 
 
חדשות נענע 

ביום חמישי השבוע אמור להגיע מזכ"ל האו"ם קופי אנאן לביקור בישראל במהלכו יכריז על יישום מלא של החלטת מועצת הביטחון. היום תפורק באופן רשמי יחידת הקישור ללבנון

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מזכ"ל האו"ם, קופי אנאן, יגיע השבוע ביום חמישי לביקור בישראל במהלכו יודיע על יישום מלא של החלטת 425 בעקבות נסיגת ישראל מדרום לבנון.

העיתון `מעריב` מדווח הבוקר כי בסוף השבוע התנהלו מגעים בין ישראל לאו"ם במטרה לזרז את השלמת סימון הגבול החדש. בישראל מקוים כי סימון הגבול יסתיים היום וכי גם סוגיית הכפר רג`ר תיפתר.

בסוף השבוע ערכו אנשי האו"ם סיורים בצדו הלבנוני של הגבול יחד עם נציגי הממשל הלבנוני. הלבנונים הציגו שבע עד עשר הסתייגויות מסימון הגבול החדש.

ביום שישי אחר הצהרים חדרו שלושה לבנוניים דרך גדר המערכת ליד שער פאטמה ונכנסו למטולה. כוחות צבא ומשטרה התפרסו בעיירה ואף ירו כמה יריות באוויר. כעבור כשעה וחצי דווח ע"י חיילים ישראלים כי המסתננים חזרו לצדו השני של הגבול.

והיום, בטקס חגיגי, תפורק יחידת הקישור ללבנון (יק"ל) לאחר יותר מעשרים שנות פעילות. המשימה האחרונה של היחידה הייתה הסיוע ל6500 אנשי צד"ל שהגיעו לישראל אחרי קריסת צד"ל ונסיגת צה"ל מדרום לבנון. בצה"ל נמסר כי תא"ל בני גנץ, מפקדה האחרון של היחידה יקודם לתפקיד בכיר אחר.
 

ידיעות קודמות

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by