בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
העריק שטען שאירן יזמה את פיצוץ מטוס פאן-אם נחשף כמתחזה 

העריק שטען שאירן יזמה את פיצוץ מטוס פאן-אם נחשף כמתחזה

 
 
חדשות נענע 

העריק האירני שטען כי היה בכיר במודיעין האירני וכי אירן היא זו שעמדה מאחורי פיצוץ המטוס בלוקרבי, נחשף על ידי הסי.אי.איי. כמתחזה

 
 
 
 
 
 
 
 
 

העריק האירני שטען לפני כשבוע בתכנית התחקירים האמריקנית "60 דקות" כי אירן עמדה מאחורי פיצוץ מטוס פאן-אם מעל העיירה הסקוטית לוקרבי, נחשף על ידי ה-סי.אי.איי. וה-אפ.בי.איי. כמתחזה. האיש טען בתכנית כי שמו הוא אחמד בהבהאני וכי הוא שירת כקצין מודיעין אירני אולם עתה לא ברורה זהותו האמיתית.

שני לובים עומדים עתה לדין בבית משפט סקוטי מיוחד בהולנד בחשד כי הם עמדו מאחורי פיצוץ המטוס, פיצוץ בו נהרגו 259 הנוסעים ו-11 נוספים על הקרקע.

לאחר חקירת האיש, הנמצא תחת מעצר הגנתי בטורקיה, הגיעו חוקרי ה-סי.אי.איי וה-אפ.בי.איי למסקנה כי האיש בן ה-32 אינו בהבהאני, כך מוסר בגיליונו הבוקר (ראשון) עיתון ה-"וושינגטון פוסט".

"האיש חסר את המידע הבסיסי ביותר על המודיעין האירני והוא גם שיקר הרבה", אמר אחד החוקרים האמריקנים שהעדיף להישאר בעילום שם, "הוא יודע כמה דברים אבל לא הרבה, ככל הנראה זהו מידע שהגיע אליו ממישהו אחר ובכל מקרה לגבי הדברים הרציניים הוא התגלה ככלי ריק".

בתחילת הפרשה הודיעה ארצות הברית כי היא עומדת לחלוטין מאחורי התביעה הסקוטית התובעת את שני הלובים אולם היא תבדוק את טענותיו של העריק האירני. גם אירן הכחישה את טענותיו של העריק ושר המודיעין האירני טען כי בארגונו לא עבד איש בשם זה.

ביום שישי תקף בחריפות נשיא אירן לשעבר, אכבר רפסנג`אני, את התקשורת המערבית וכינה אותה "תקשורת של המאפיה" שמטרתה להכתים את תדמיתה של אירן בהאשמות שווא כי היא עומדת מאחורי פיצוץ מטוס פאן-אם בלוקרבי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by