בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
נערכים להלווית אסד: ערפאת ושיראק ישתתפו, קלינטון יישאר בבית 

נערכים להלווית אסד: ערפאת ושיראק ישתתפו, קלינטון יישאר בבית

 
 
סוכנויות הידיעות

הלוויה תצא ביום שלישי מביתו של אסד המרוחק 200 קילומטר צפונית מדמשק. מתחזקות ההערכות שבשאר הוא שיחליף את אביו. חבר פרלמנט סורי: הוא יפעל לרפורמה כלכלית שתביא לצמיחה ולליברליזציה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הנשיא אסד במארס  67`, אז כיהן כשר ההגנה של סוריה (ארכיון: אי.פי.)
 הנשיא אסד במארס 67`, אז כיהן כשר ההגנה של סוריה (ארכיון: אי.פי.)   
ביום שלישי יצא לדרכו מסע הלוויה של נשיא סוריה, חאפז אל-אסד. אסד, שנפטר אתמול כשהוא בן 69, השלים 30 שנות שלטון בסוריה.

משעה לשעה מתחזקות ההערכות כי בנו, בשאר, הוא שיחליף אותו על כס השלטון. בעוד שבועיים בדיוק צפוי כינוס של הפרלמנט בסוריה, שצפוי לאשר את מועמדותו לקראת משאל העם.

כבר עכשיו ברחובות סוריה, במקביל לתהלוכות האבל, נישאות תמונותיו של אסד הצעיר. במקביל, תומכיו דאגו "לנקות" עבורו את השטח בכל הקשור למתנגדים בשלטון הסורי עצמו.
 
אסד וערפאת בתקופות טובות יותר. הן של אסד עצמו, והן של הקשר בין השניים (ארכיון: אי. פי.)
 אסד וערפאת בתקופות טובות יותר. הן של אסד עצמו, והן של הקשר בין השניים (ארכיון: אי. פי.)   
מסע הלוויה עצמו יצא ביום שלישי מביתו של חאפז אל-אסד בכפר קוארדה (Quardaha), הממוקם במרחק של 200 קילומטרים צפונית לדמשק הבירה. לאסד עצמו יש כמה בנים ובת אחת, שעד היום כמעט ולא נראו בפומבי. כל ילדיו צפויים להשתתף בלוויה.

בין המנהיגים שאישרו את השתתפותם: מזכירת המדינה, מדלן אולברייט, שתגיע לסוריה ותייצג במסע הלוויה את ארצות הברית. נשיא צרפת, ז`אק שיראק, שהיה יחסית מקורב לאסד במשך שנים רבות. יאסר ערפאת, שלאחר שנות נתק מאסד קיבל אתמול (ראשון) אישור לנחות בדמשק ולהשתתף בלוויה. עיראק, מצידה, הודיעה כי תשלח את אחד מסגניו של סדאם חוסיין.
 
 
ובתוך כך, כבר מתפרסמות ההערכות בסוריה בכל הקשור לדרך השלטון של יורשו של אסד. "הנשיא אסד התחיל לבצע רפורמה בסוריה, רק לאחר שלמד את האמת המרה על הכלכלה בסוריה", אמר אתמול חבר הפרלמנט הסורי, ריאד סייף.

"רק כשהממשלה החדשה בסוריה, שהושפעה מרצונותיו של בשאר, החלה לתפקד - החלו להתבצע מהלכים של רפורמה", הוסיף סייף, שהעריך כי בשאר אסד, אם ייבחר, יוביל את המדינה לכיוון של צמיחה וליברליזציה.

________________
תרגום: גל אלון


ידיעות קודמות:

אסד מת
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by