בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
משרד המשפטים האמריקאי פותח במאבק נגד ויזה ומאסטרקארד 

משרד המשפטים האמריקאי פותח במאבק נגד ויזה ומאסטרקארד

 
 
חדשות ביזנס פורטל

לאחר שזכו במשפט ההגבלים העסקיים נגד מיקרוסופט פותחים נציגי משרד המשפטים האמריקאי במאבק נגד תעשיית כרטיסי האשראי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
היום (שני) יפתח בבית המשפט המחוזי של מנהטן משפט כנגד ויזה ומאסטרקארד. משפט זה עשוי להשפיע על דרך הפעולה של חברות כרטיסי האשראי כמו שמשפט מיקרוסופט השפיע על תעשיית המחשבים, אמר עו"ד רשות ההגבלים העסקיים בניו-יורק הרי ס. דיויס.

בתביעה שהגיש משרד המשפטים כבר באוקטובר 98, נטען כי ויזה ארה"ב ומאסטרקארד הפרו את חוקי ההגבלים העסקיים בכך בהגבילו את התחרות. הטענה היא כי קבוצת הבנקים השולטת גם בויזה וגם במאסטרקארד מצמצמת את התחרות בין שתי החברות, וכי הם מונעים מבנקים אלו לעשות עסקים עם חברות כרטיסי אשראי אחרות כדוגמת אמריקן אקספרס.

כתוצאה מכך, טוען משרד המשפטים, נפגעות האפשרויות העומדות בפני הצרכן וקיימת האטה בהתקדמות הטכנולוגית בשוק כרטיסי האשראי. ויזה ומאסטרקארד שולטות כיום בכ-%75 משוק כרטיסי האשראי בארה``ב. לאמריקן אקספרס נתח שוק של כ-%17.

בשימוע מקדים שנערך בשבוע שעבר טען נציג משרד המשפטים כי החוקים שכופות ויזה ומאסטרקארד מיועדים לפגוע בתחרותיות. אין ספק, הוא אמר, כי כרטיסי אמריקן אקספרס ודיסקובר יזכו בנתח שוק גדול יותר אלמלא חוקים אלו.

חברות ויזה ומאסטרקארד הכחישו את הטענות ורמזו כי ידה של חברת אמריקן אקספרס בדבר, זאת מאחר ואין ביכולתה לשנות את מאזן הכוחות בדרך אחרת.

גם ויזה וגם מאסטרקארד הן איגודים שלא למטרות רווח, אשר 8,500 בנקים חברים בהם. בנקים אלו מנפקים כרטיסי שתי החברות אך הם מנועים מלהנפיק כרטיסי אשראי אחרים.


 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by