בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תקוות וחששות לקראת הפסגה ההיסטורית בין צפון ודרום קוריאה 

תקוות וחששות לקראת הפסגה ההיסטורית בין צפון ודרום קוריאה

 
 
חדשות נענע 

ארה"ב מביעה אופטימיות זהירה לקראת הועידה ההיסטורית בין דרום קוריאה ושכנתה המתבודדת מצפון, כשברקע זכרונות אפלים מהעבר

 
 
 
 
 
 
 
 
 

ארצות הברית הביעה אופטימיות לקראת ועידת הפסגה ההיסטורית בין דרום וצפון קוריאה, אולם זיכרונות אפלים מהעבר של רציחות המוניות, פיצוץ מטוסי נוסעים ומדיניות אטומית של "הליכה על חבל דק" בידי צפון קוריאה מעיבות על תחושת התקווה.

ועידת הפסגה אמורה להתכנס מחר (שלישי) בסיאול, בירת דרום קוריאה ולהימשך שלושה ימים. הפסגה הייתה אמורה להתחיל היום אולם נדחתה ביום אחד לבקשת צפון קוריאה בנימוק כי היא "צריכה להתכונן טוב יותר" לפסגה.

בזמן שארצות הברית מתכוננת לציין את יובל ה-50 למלחמת קוריאה, מלחמה בה נהרגו למעלה מ-37 אלף חיילים אמריקנים, אף אחד לא שוכח שזהו בערך מספר החיילים המוצבים בדרום קוריאה ליד הגבול אותו מכנה נשיא ארצות הברית, ביל קלינטון, "המקום המסוכן ביותר על הפלנטה".

אף אחד לא שוכח בסופו של דבר כי ההנהגה הסטליניסטית של צפון קוריאה אשר עושה היום גישושי הידברות דיפלומטיים, היא אותה הנהגה ששלחה רוצחים מאומנים לרצוח חיילים אמריקנים ששמרו על תחנת גבול שקטה בשנת 1976 ואשר פוצצה מטוס נוסעים דרום קוריאני מעל האוקיינוס ההודי ב-1987.

אף אחד גם לא שוכח כי צפון קוריאה, המדינה הזעירה והמדולדלת יחסית, היא זו שמהווה את האיום הגדול ביותר להתקפת טילים גרעיניים, איום שדחף קדימה את תכנית ההגנה מפני טילים של ארצות הברית. ארצות הברית מתכוונת להשקיע במערכת לא פחות מ-60 מיליארד דולר והתכנית השאפתנית מאיימת להפר את היציבות במרוץ החימוש בין המעצמות, יציבות שלא הופרה מזה עשורים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by