בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מחקר: המשכורות הגבוהות בהיי-טק גרמו לעלייה במחירי הדירות 

מחקר: המשכורות הגבוהות בהיי-טק גרמו לעלייה במחירי הדירות

 
 
חדשות נענע 

יש גם צד אפל להתקדמות כלכלית. מחקר בארה"ב מגלה כי המשכורות הגבוהות יותר בתחום היי-טק גרמו לעליית מחירי הדירות במדינה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לגידול בפעילות הכלכלית בארה"ב ובמיוחד המשכורות הגבוהות המשולמות לעובדים בתחום ההיי-טק, יש גם צד אפל. מחקר חדש של המחלקה לדיור עירוני של הממשל האמריקני, המתפרסם היום (שני) לקראת ועידת ראשי ערים בארצות הברית, מגלה כי מחירי הדירות ומחירי דירות להשכרה עלו בצורה חדה מאז העלייה בפעילות הכלכלית.

המחקר מוסיף כי העלייה הייתה עד פי שניים מקצב עליית האינפלציה בארצות הברית. "זוהי אירוניה אכזרית שככל שהכלכלה משתפרת ישנו מחסור גדול יותר של דירות הנמצאות במסגרת האפשרויות הכספיות של רוכשי הדירות", אמר מזכיר המחלקה, אנדרו קומו, "ככל שהכלכלה עולה גם מחירי הדירות להשכרה עולים".

הסיבה לכלכלה המשתפרת היא העלייה במספר מקומות העבודה בערים הגדולות והעלייה הגדולה ביותר היא בתחום היי-טק, כך שהגידול בהיי-טק גורם לעליית מחירים. בין השנים 1992 ו-1997 נרשם גידול של 8.3 אחוזים במקומות עבודה חדשים והמשמעות היא תוספת של 2.3. מיליון מקומות עבודה.

המחקר גילה ב-21 ערים גדולות, מתוך 25 ערים גדולות שנבדקו, מחירי הדירות והשכרת דירות עלו בקצב גבוה יותר מקצב עליית האינפלציה. המחקר ממליץ על אשראי נוח יותר לרוכשי דירות כמו גם הכשרה טובה יותר לתושבים בתחום המקצועי כדי לאפשר להם להתחרות טוב יותר באקלים הכלכלי המתפתח.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by