בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אסד הובא לקבורה בקרדחה, מקום הולדתו  
 
 
חדשות נענע 

ארונו של נשיא סוריה ב-30 השנים האחרונות הוצב בארמון העם ובנו באשר קיבל את פניהם של אלפי המנחמים. בערב הוטס לצפון המדינה לאחוזת הקבר של משפחת אסד

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ארונו של חאפז אל-אסד, שמת ביום שבת לאחר מחלה קשה בגיל 69, הובל הערב (שלישי) לקבורה בחלקה המשפחתית בכפר הולדתו של אסד, קרדחה, בצפון-מערב סוריה. אסד נטמן ליד בנו באסל, מי שהיה אמור לרשת את מקומו ונהרג בתאונת דרכים בלבנון בשנת 1994.

ארונו של אסד הוטס אחר הצהרים מדמשק לעיר לטקיה בצפון סוריה. מלטקיה הובל הארון לכיוון קרדחה. ארונו של אסד הוצב כל שעות הבוקר בארמון העם בדמשק. על פני הארון עברה מזכירת המדינה האמריקנית, מדלן אולברייט ומנהיגים ערביים שהגיעו להלווית הנשיא.

בנו של אסד, באשר, קיבל את פניהם של אלפי מנחמים שהגיעו מכל רחבי העולם הערבי, ביניהם מנהיגים פוליטיים רבים. באשר התחבק ארוכות עם נשיא מצרים, חוסני מובארק, שהגיע כדי לנחם את הבן האבל.

הארון נשאר בארמון עד השעה שלוש אחר הצהריים וזאת על מנת לאפשר למאות אלפי סורים שבקשו להביע את צערם, לעבור על פני הארון לפני שיצא לדרכו האחרונה.

שישה קצינים מהצבא הסורי נשאו את ארונו של אסד כשהוא עטוף בדגלי הלאום הסורי. את הארון ליווה בנו של אסד, באשר, וחיילים סורים נשאו זרי פרחים. הארון הונח על מנשא תותח ונגרר בנסיעה איטית ברחובות הבירה הסורית.

מסע ההלוויה התנהל בצל מבצע אבטחה חסר תקדים. לדמשק הגיעו הבוקר מנהיגים פוליטיים מכל רחבי העולם, ביניהם מזכירת החוץ האמריקנית, מדלן אולברייט, נשיא צרפת, ז`אק שיראק, יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, נשיא מצרים, חוסני מובארק ומנהיגים ערביים מכל רחבי העולם הערבי.
 
 
הסורים לא לקחו סיכונים וכוחות הביטחון בדמשק נפרסו כבר בימים האחרונים כדי למנוע הפרות סדר מצד אזרחים אבלים ועל מנת לקדם מראש את האפשרות הקלושה כי נאמניו של ריפעת אסד, אחיו של הנשיא המנוח, ינסו לנצל את זמן הללויה כדי לבצע הפיכה במדינה.

מהארץ הגיעו למסע ההלוויה מספר חברי כנסת ערבים-ישראלים וקבוצה גדולה של נכבדים דרוזים מהכפרים הדרוזים ברמת הגולן המזדהים עם סוריה.
 
ההערכה היא כי חילופי השלטון עוברים בצורה חלקה. אתמול הביעו את נאמנותם לנשיא החדש שר ההגנה והרמטכ"ל הסוריים. הם נפגשו עימו בארמון הנשיאות בדמשק והדבר מחזק את אחיזתו של הנשיא הצעיר במנגנוני השלטון.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by