בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הסתיימה ישיבת מועצת החכמים של ש"ס שדנה בהצעת הפשרה של ברק 

הסתיימה ישיבת מועצת החכמים של ש"ס שדנה בהצעת הפשרה של ברק

 
 
חדשות נענע 

הרב עובדיה יוסף ייפגש הלילה עם יושב ראש הליכוד, אריאל שרון

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הסתיימה ישיבת מועצת החכמים של תנועת ש"ס שהתכנסה כדי לדון בהצעת פשרה מטעם ישראל אחת. עדיין לא ידוע מה סוכם בישיבה. ההצעה מיועדת לגרום לש"ס להישאר בקואליציה, כך מסרו לגל"צ גורמים המקורבים למו"מ בין המפלגות.

ברק נפגש הבוקר עם יו"ר תנועת ש"ס, אלי ישי, בניסיון למצוא פשרה למשבר אולם ללא הצלחה. ברק הבהיר לישי כי חלק מדרישותיהם הכספיות עבור רשת החינוך לא יעמדו במבחן בג"ץ אולם ש"ס מתעקשת בשלב זה על מילוי כל תביעותיה. ברק מבקש לפתור את המשבר בכך שלא יפטר את שרי ש"ס, והם, מצדם, יפעלו לביטול החוק לפיזור הכנסת.

ברק גם נפגש אמש עם ראשי מר"צ ומשם נמסר כי "הושגה הסכמה של 98 אחוזים" על הפשרה המועדפת עם ש"ס וכי "שני האחוזים הנותרים הם בידי ש"ס". שר התקשורת, פואד בן אליעזר, אף קרא לש"ס לגלות "אחריות לאומית" ולסיים את המשבר הממושך.

התכנסות מועצת החכמים של ש"ס באה יום לאחר עימות חזיתי וישיר בין ש"ס לבין המערכת הפוליטית, לאחר התבטאויותיו החריפות אתמול של שר הבריאות, שלמה בניזרי. בניזרי השווה את דרכי התעמולה של שר החינוך, יוסי שריד, לתעמולה הנאצית, וכינה את יוסף (טומי) לפיד, יו"ר סיעת שינוי, "סופר היידר". התבטאויותיו החריפות של בניזרי עוררו עליו את רוגזה של כל המערכת הפוליטית ודבריו גונו מקיר לקיר. ראש הממשלה גינה באופן אישי את דבריו של בניזרי אולם כל סיעת ש"ס התייצבה מאחורי בניזרי וגיבתה אותו ואת דבריו.

ישי אמור להיפגש עם ברק לפני התכנסות מועצת החכמים אולם הם דורשים הבטחה מראש הממשלה כי ייענה לדרישותיהם. אולם כבר עתה משחררים בש"ס רמזים כי רוב ההסכמות שהושגו בין ברק ושריד מקובלות עליהם ולפיכך השעות הקרובות יוקדשו לליטוש ההסכם המתגבש.

מנהיגה הרוני של ש"ס, הרב עובדיה יוסף, ייפגש הלילה עם יו"ר הליכוד, אריאל שרון.

ביטאון מפלגת דגל התורה, "יתד נאמן", תוקף במאמר המערכת שלו את ש"ס ואת ישיבתה בקואליציה, בטענה שהמפלגה לא דואגת מספיק לאינטרסים של הציבור החרדי.

גל"צ מדווח שבדגל התורה מעריכים כי מאמר המערכת נכתב בהסכמת מנהיג התנועה, הרב יוסף אלישיב, ובהסכמתו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by