בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מחקר: נגיף האיידס נוצר ב-1931 

מחקר: נגיף האיידס נוצר ב-1931

 
 
חדשות נענע 

הסברה היא כי הנגיף עבר מהקופים לאדם מספר פעמים, וייתכן שהפעם הראשונה שהמעבר הזה התרחש היתה כבר בסוף המאה ה-19. אלא שבכל פעם שהנגיף עבר - למעט הפעם שגרמה להתפתחות הזן הקטלני ביותר - ההידבקות בו לא גרמה למגפה

 
 
 
 
 
 
 
 
 

חוקרים מהמעבדה הלאומית בלוס אלמוס, ארה"ב, שהתחקו אחר מקור מחלת האיידס, באמצעות בדיקות לניתוח דנ"א ועל-ידי אחד מהמחשבים החזקים ביותר בעולם, טוענים כי נגיף האיידס נוצר בין השנים 1915 ל-1945, וככל הנראה בשנת 1931.

מעיתון "הארץ" נמסר כי עקבות נגיף האיידס מובילים לשימפנזים במרכז אפריקה. החוקרים טוענים כי ייתכן שבשנה זו הנגיף עבר משימפנזים לאדם, וייתכן כי הזן הקטלני המוכר לנו כיום התפתח ממוטציה של נגיף פחות קטלני שעבר לאדם כמה שנים קודם לכן.

החוקרים סבורים כי הנגיף עבר מהקופים לאדם מספר פעמים, וייתכן שהפעם הראשונה שהמעבר הזה התרחש היתה כבר בסוף המאה ה-19. אלא שבכל פעם שהנגיף עבר - למעט הפעם שגרמה להתפתחות הזן הקטלני ביותר - ההידבקות בו לא גרמה למגפה.

פרופ` ג`וני גרשוני, חוקר איידס מאוניברסיטת תל אביב, אומר כי המסר החשוב ביותר במחקר אינו בקביעת גילו של נגיף האיידס האנושי, אלא בעובדה שהמגפה פרצה רק שנים רבות לאחר שהאדם הראשון נדבק בו. "הפצת הנגיף והמגפה הם לא תולדה ישירה של אירוע ביולוגי", אומר גרשוני, "אלא של שרשרת התפתחויות חברתיות, כלכליות וטכנולוגיות שאירעו במחצית השנייה של המאה שעברה".
התפתחויות אלו כוללות את טיסות הסילון, שניידו בני-אדם ממקום למקום במהירות, התפתחותם של בנקי הדם, הגלולה למניעת הריון, שישנתה את ההתנהגות המינית ועוד.

כך, הנגיף אמנם נוצר בשנות השלושים, אך נותר "כלוא" בגבולות הגיאוגרפיים של האוכלוסייה שנדבקה בו. השינויים שהתחוללו בשנות השישים והשבעים גרמו להפצתו בעולם כולו, ולאחר עשר שנים - הזמן הממוצע שלוקח לנשא לפתח את המחלה - התגלו חולי האיידס הראשונים במערב.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by