בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
בירוקרטיה 
בירוקרטיה: מה נשתנה בסיפורים הבולטים של 2014 

בירוקרטיה: מה נשתנה בסיפורים הבולטים של 2014

 
בירוקרטיה |
 

חג החירות הולך ומתקרב לקצו, וצוות חדשות10 יצא לבדוק האם גם רשויות ישראל שחררו את האזרחים מנטל הבירוקרטיה וממחדלי האטימות. בין היתר נבחן מה נשתנה בסיפוריהם של האמבולנסים המסיעים את חולי הדיאליזה, של הסטודנטים בקווי האוטובוס בפתח תקווה ושל אומני הרחוב בתל אביב. בחלק מהמקרים, נראה שאכן מדובר בחג שמח, ובסיפור של קו 292- עדיין כשר

 
 
 
 
 
 
 
 
 

ראשית כל, נחזור למלחמה שהכריזו ברשות המסים נגד חברות האמבולנס הפרטיות שבסך הכול רצו לסייע לחולי הדיאליזה.ב א.ד., למשל, אחת מחברות האמבולנסים בארץ שמסייעת לחולים להתנייד לבתי החולים ובחזרה עבור הטיפולים השוטפים, אולי רואים את עבודתם כ"עבודת קודש" שמצילה חיים, אך אותה עבודה אינה זוכה לאותה הכרה מרשות המסים.

 

(14:33 דקות)

 

 
 
 

לפני חודשיים הודיע מס ההכנסה שנהגי האמבולנסים הם עברייני מס. זאת, לאחר שעלו על "שיטה" שפיתחו החברות ושנועדה לפצות על כך שהחולים אינם מסוגלים לכסות מחצית מעלות הסעתם לקופות החולים, כפי שהם נדרשים על פי חוק. ב"שיטה" זו מגיש החולה חשבונית עם סכום כפול מהנדרש לקופת החולים ומשיב את מחציתה לחברה שהסיעה אותו. כל זאת, חשוב להדגיש, מבלי לקבל הכנסות עודפות או לא להצהיר עליהן.


בתום חצי שנה של מגעים חברות האמבולנס על סף הסדר עם רשות המסים. הנוהל הולך להשתנות וחולי הדיאליזה לא ישלמו מחיר כפול כמקודם. ההסכם החדש אומנם יכלול קנס חד פעמי על התנהלות ספרים לא תקינה, אבל לא ירמוז על חשד לגניבה.

 

 
אוטובוס דן בבני ברק
 אוטובוס דן בבני ברק   צילום: רויטרס 
 

בסיפור אחר, נמצא שתושבים חרדים הפכו את קווי האוטובוס בשכונת הדר גנים בפתח תקווה לקווי מהדרין, על ידי כך שאילצו את חברות האוטובוסים לדלג על תחנות שבהם עלולים לעלות נשים, חיילים, או חילונים. את המחיר משלמים דווקא הסטודנטים באוניברסיטת בר אילן, שקו 292 הפסיק לעצור בשלושת התחנות הרלוונטיות להם במוסד האקדמי.

 

במשרדי קואופורטיב "דן" מוסבר במפורש על ידי הפקידה במקום כי הקו המדובר משרת בעיקר את האוכלוסיה החרדית, וכי "היה לחץ מאוד גדול לא לאפשר את האיסוף או העלייה בתחנה הזאת". דובר עמותת חופ"ש מעלה את הרעיון שהדילוג על האוניברסיטה נובע מכך שנשים דתיות לאומיות רבות עובדות במוסד, ומתוקף היותן פמיניסטיות אינן מוכנות לשבת באחורי האוטובוס.


בזמנו, הופעל לחץ חברתי גדול מאוד על נהג האוטובוס, כדי שיאפשר לצוות חדשות10 לרדת באוניברסיטה. אז הניסיון נחל תבוסה, אולם בביקור מחודש השיב הנהג בנימוס שהוא עוצר בשתי תחנות הסמוכות לאוניברסיטה.


את בן המתופף הכרנו לראשונה כאומן התל אביבי בן סלע שנהנה יותר מכל לנגן בתופיו. בארצות הברית, כך הוא מספר, עסק באומנות הרחוב המקובלת שם. גם בישראל נהנים ורוקדים מהנגינה של סלע. כולם, חוץ מהפקחים של עיריית תל אביב. העירייה שמתגאה באמנים שלה, לא הסדירה מעולם את מעמדם של הנגנים וממשיכה לחלק דו"חות לאלו מהם שיושבים ברחוב. פקחית לדוגמה מתקשה להסביר מדוע בדיוק היא דורשת להפסיק את הנגינה ואומרת שמדובר ב"הנחת ציוד בשטח הרחוב". בעירייה מוסבר אף שהנגינה מהווה "מטרד" עבור התושבים. אפילו מנהלת המחלקה טוענת שמדובר הלכה למעשה בגניבה מהתושבים.


בן סלע עזב מאז את תל אביב, אבל זכה לאהבת ההמונים בערים באר שבע וירושלים, וכן הוא כבש את הרשת בסערה. "באזורים האלה אין בעיות", הוא מסביר.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by