בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
"איחוד הקוריאות אפשרי" 

"איחוד הקוריאות אפשרי"

 
 
חדשות נענע

אומר נשיא דרום קוריאה בסיום פסגה היסטורית בת שלושה ימים עם מנהיג צפון קוריאה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נשיא דרום קוריאה, קים דה יונג אומר היום (חמישי) כי הפסגה עם מנהיג דרום קוריאה, קים יונג איל, היא "האירוע הגדול בהיסטוריה שלנו".

הבי.בי.סי מדווח כי זמן קצר לאחר שובו מבירת צפון קוריאה, פיונגיאנג אמר יונג "אני חוזר עם תחושת ביטחון שאיחוד באמת אפשרי". "עבורנו, יום חדש החל. אנחנו נמצאים בשעה הרת גורל של פתיחת פרק חדש בהיסטוריה שלנו" הוא הוסיף.

במהלך הפסגה הסכימו השניים כי יש להוריד את המתח בין שתי המדינות, הנמצאות במצב מלחמה מאז הסכם שביתת האש ביניהן משנת 1953, ולפעול לאיחודן.

עוד הוסכם בפסגה כי הקוריאות יפעלו לשיתוף פעולה כלכלי וחברתי ביניהן. דרום קוריאה הקפיטליסטית שוקלת להגדיל את הוצאותיה על שיתוף פעולה כלכלי עם שכנתה הקומוניסטית מצפון בכ-450 מיליון דולר, למרות תקציבה המוגבל לשנה הקרובה.

משרד האיחוד ביקש 449 מיליון דולרים נוספים לקרן שיתוף הפעולה הכלכלי הקיימת, כדי לבנות מחדש את התשתית הרעועה של צפון קוריאה, כך סיפרו בכירים בדרום. הממשלה ביקשה גם קרוב לחמישה מיליון דולר לאספקת תרופות ושירותים רפואיים לצפון קוריאה. על פי הדיווח הבקשות תועלינה להצבעת האסיפה הלאומית בדרום קוריאה בספטמבר.

עוד הוסכם בין שני המנהיגים לפעול בנושא איחוד משפחות, ולהביא, בסופו של דבר, לאיחוד שתי המדינות למדינה אחת. לא נמסרו פרטים מדוייקים על ההסכמים, אולם הדיווחים מהפסגה מלמדים על אוירה רגועה וידידותית בין שני המנהיגים.

סין הודיעה כי היא שמחה על הצלחת הפסגה בין שתי המדינות. גם יפן הביעה עידוד מהנכונות לשלום בין הצדדים, ובהודעת ראש הממשלה נאמר כי מדובר בהשלמתה של נפילת חומת ברלין.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by