בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
איטליה: חנינה למתנקש הטורקי באפיפיור 

איטליה: חנינה למתנקש הטורקי באפיפיור

 
 
חדשות נענע 

הוסגר אתמול לידי השלטונות הטורקיים בשל רצח שביצע בשנת 1978

 
 
 
 
 
 
 
 
 
איטליה העניקה אתמול (שלישי) חנינה למתנקש הטורקי, ממט עלי-אגקא, לאחר 19 שנים בכלא, בשל ניסיון ההתנקשות באפיפיור יוחנן פאולוס השני בשנת 1981.

אולם למרות החנינה, עלי-אגקא אינו אדם חופשי. הוא הוסגר אתמול לידי השלטונות הטורקיים בשל רצח שביצע בשנת 1978. הרשויות באיטליה מסרו את עלי-אגקא לידי המשטרה הטורקית, שהעבירו אותו בטיסה צבאית חזרה לאיסטנבול.

בטורקיה הוא צפוי לרצות תשע שנות מאסר על רצח עורך חדשות טורקי בשנת 1978.

דובר הוותיקן, ג`ואקווין נאוורו-וולס, אמר כי תגובתו של האפיפיור למשמע ההודעה על החנינה היתה "שמחה מאוד". הדובר הוסיף כי האפיפיור פעל בכיוון החנינה מזה זמן וההודעה על שחרור עלי-אגקא לא הפתיעה את הכס הקדוש. הוא הסיף כי סיפוקו של האפיפיור היה אף גדול יותר בשל העובדה כי הוא שוחרר בשנה אותה הכריז הוותיקן כשנת ה-"חנינה והסליחה".

ניסיון ההתנקשות באפיפיור אירע ב-13 במאי 1981, פחות משלוש שנים בתפקיד ה"אב הקדוש". האפיפיור נורה בעת שנסע במכונית פתוחה בכיכר פיטר הקדוש ברומא. הוא נפגע משלושה כדורים, בבטן, ביד שמאל וביד ימין.

עלי-אגקא נתפס על ידי המשטרה האיטלקית בעת שניסה להימלט מזירת ההתנקשות והוא נידון למאסר עולם. מסתורין רב אופף את ניסיון ההתנקשות ועד היום לא ברור מי שלח את עלי-אגקא. אחת התיאוריות הייתה, כי המתנקש נשלח ע"י השירות החשאי הבולגרי, שפעלו עבור ברה"מ, שרצתה להיפטר מהאפיפיור, שקידם את ההתעוררות הפוליטית בפולין באותה תקופה.

ב-1980 נידון עלי-אגקא למוות בבית משפט צבאי, אולם שינוי החוק בטורקיה הביא להמרת עונש המוות בעשר שנות מאסר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by