בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אירופה: "טיפול בהלם" נגד סיגריות 

אירופה: "טיפול בהלם" נגד סיגריות

 
 
חדשות נענע 

האיחוד האירופי מחריף את המלחמה בעישון. ישתמש באזהרות פרובוקטיביות על החפיסה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
האיחוד האירופי פועל להפעלה של שיטות יעילות יותר נגד עישון סיגריות. אחת הדרכים היא "טיפול בהלם" למעשנים, שיראו על חפיסת הסיגריות צילום של שיניים מרקיבות וריאות משחירות.

ההנחיה החדשה תונח לאישור האיחוד בישיבת הפרלמנט היום (רביעי) בשטרסבורג והיא תוביל להגדלה משמעותית של גודל האזהרה למעשנים על החפיסה, ועל החברות ייאסר לאפיין סיגריות כ-"נמוכות בזפת" או "חלשות".

התוצאה של ההנחיות החדשות היא ש-40 אחוזים משטח קדמת החפיסה וחצי מהשטח בגב חפיסת הסיגריות יוקדשו לאזהרה המצמררת. כמה חברי פרלמנט מציעים תיקון להנחיה המוצעת ומבקשים להוסיף תמונות זוועה של שיניים מרקיבות על החפיסה הנמכרת לצרכן.

"אם פרסום תמונות מגעילות של שיניים מרקיבות וריאות שחורות מביא הביתה את התוצאה האמיתית של עישון, אז פרסמו אותן בגדול ובצבע", אמרה קתרין סטילר, חברת פרלמנט בריטית.

האזהרות החדשות יכללו משפטים כמו "העישון הורג חצי מיליון אנשים כל שנה באירופה", או "העישון גורם לאין-אונות". המצב, נכון להיום, הוא שחברות הסיגריות נדרשות להקדיש 4 אחוזים בלבד משטח החפיסה עבור האזהרה נגד העישון.

"אני מודה שזה יהפוך את החפיסה למשהו דוחה", אומר ג`ולס מאטן, חבר פרלמנט מהולנד, "אולם האזהרה תהפוך להיות ברורה ועדיין יהיה מספיק שטח חפיסה לחברות הסיגריות לשווק את עצמן".

חברות הסיגריות אינן מאושרות, בלשון המעטה, מההצעות החדשות והודיעו כי הן מוכנות ששטח האזהרה יתפוס 15 אחוזים משטח החפיסה לכל היותר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by