בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
קצין מודיעין אמריקני נעצר בחשד שריגל למען הרוסים 

קצין מודיעין אמריקני נעצר בחשד שריגל למען הרוסים

 
 
חדשות  נענע

קצין בדימוס ששירת בצבא האמריקני כקצין מודיעין בגרמניה, חשוד כי ריגל במשך 25 שנה עבור ברית המועצות בזמן "המלחמה הקרה"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
קצין לשעבר בצבא האמריקני, ג`ורג` טרופימוף, נעצר אתמול (רביעי) בחשד שריגל במשך 25 שנה עבור ברית המועצות, בזמן "המלחמה הקרה" בין הרוסים לאמריקנים. טרפימוף חשוד כי בזמן ששירת כראש המודיעין האזרחי בגרמניה, הוא מכר מידע מסווג לק.ג.ב., השירות החשאי הרוסי.

טרפימוף, בנו של מהגר רוסי, גויס למודיעין הרוסי על ידי חבר ילדות. את רוב שירותי הצבאי עשה טרפימוף בצבא המילואים של ארצות הברית ופרש בדרגת קולונל בשנת 1995 אחרי שירות של 35 שנה. לאחרונה עסק טרפימוף באריזת מוצרים בסופרמרקט בפלורידה.

התביעה בארצות הברית טוענת כי טרפימוף החל לרגל עבור הרוסים בשנת 1969, כשהוא התמנה למנהל היחידה בה שירת בגרמניה, ונמשך עד סמוך לפרישתו בשנת 1994. "הוא הקצין הצבאי בדרגה הגבוהה ביותר שנעצר אי-פעם בחשד לריגול", אמר התובעת של טמפה במסיבת עיתונאים, דונה בוצ`לה.
 
 

מעצרו של טרפימוף הוארך עד ליום שלישי הבא ללא אפשרות לשחרור בערבות. מפרטים ראשוניים עולה כי טרפימוף העביר לרוסים מידע סודי ורגיש, כולל מסמכים הכוללים הערכות אמריקניות לגבי יכולתה הצבאית של ברית המועצות.

בוצ`לה סיפרה לעיתונאים כי כינויו של טרפימוף בק.ג.ב היה "אנטי", מרקיז", "קונסול" וכי הוא גויס על ידי כומר בכנסייה הרוסית האורתודוקסית בגרמניה בעיר וינה, גרמניה.

טרפימוף אף קיבל עיטורי גבורה ממפעיליו הרוסים וסכומי כסף גדולים עבור המסמכים הסודיים שהעביר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by