בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הלילה: פגישה 'מכרעת' בין צוותי ישראל אחת וש"ס 

הלילה: פגישה 'מכרעת' בין צוותי ישראל אחת וש"ס

 
 
חדשות נענע 


לאחר פיצוץ המו"מ בנושא הכשרת הרדיו הפיראטי, מתכנס הלילה צוות המו"מ המלא בכדי לדון במכלול הבעיות המונעות את סיום המשבר הקואליציוני. מרצ מאיימת בפרישה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
התפוצץ המשא ומתן בין צוותי ש"ס וישראל אחת, העוסקים בהכשרת ערוצי הרדיו הפיראטי.

בצאתו מהפגישה הערב (חמישי) עם צוות המו"מ של ש"ס, אמר שר התקשורת, בניימין בן אליעזר, כי אין אפשרות להקים רשות שלישית לשידורי רדיו חרדיים ודתיים מאחר והיועץ המשפטי לממשלה מתנגד לכך וכי הסדר כזה לא יעמוד במבחן החוק.

מגלי צה"ל נמסר כי בשעה זו מתכנס צוות המו"מ המלא של ישראל אחת וש"ס לפגישה המוגדרת כ"מכרעת", בכדי לדון במכלול הבעיות המונעות את סיומו של המשבר הקואליציוני.

יש לציין כי מוקדם יותר הערב אישרו בכירים בש"ס את הפרסום לפיו ראש הממשלה, אהוד ברק, הציע להם להוציא את רשת מעין החינוך התורני מאחריותו של שר החינוך יוסי שריד.

ראש הממשלה אהוד ברק הכחיש באזני שרי מרצ כי הציע להוציא את האחריות לרשת החינוך של ש"ס. השר יוסי שריד טוען כי לא שמע על ההצעה, אך השר אלי ישי, לעומתו, אמר לחדשות ערוץ 2 שהצעה זו הועלתה בפניו.

"אם לא תהיה ברירה נצא, אנחנו שרי מרצ, מהממשלה", אומר שריד בתגובה.

ראש הממשלה לא הגיב באופן ישיר על קריאתו של שר החוץ, דוד לוי, הבוקר, להקים ממשלת אחדות ביחד עם מפלגת הליכוד. היום בצהרים אמר: "אנו כל הזמן שאפנו לממשלה הרחבה ביותר האפשרית, שתתייצב מאחורי דרכנו, ושתשים במרכז את הנושאים הביטחוניים עפ"י הדרך שהתחייבתי להם בציבור".

יו"ר צוות התגובות של הליכוד, חבר הכנסת דני נווה, אומר בתגובה כי אין בכוונת המפלגה להצטרף לממשלת אחדות.
 
 
כזכור, ראש הממשלה הציע אתמול שרשת החינוך של ש"ס תוצא מאחריות שר החינוך, יוסי שריד, וזאת כדי להביא לפתרון המשבר הקואליציוני. גורמים בש"ס הביעו אמש סיפוק רב מהצעתו של ראש הממשלה. במרצ לעומת זאת, שמחו פחות על הצעת ראש הממשלה לש"ס ושר החינוך יוסי שריד סרב להתייחס לנושא.

מנכ"ל משרד החינוך שלומית עמיחי התייחסה אף היא להצעת ראש הממשלה לש"ס ואמרה שהוצאת רשת החינוך של ש"ס מאחריות משרד החינוך היא פעולה בלתי חוקית, והביעה כעס על כך שנודע לה על ההחלטה מכלי התקשורת.

ובתוך כך נפגש הערב יוסי ביילין עם שניים מחברי סיעת רע"ם (רשימה ערבית מאוחדת), כדי לבדוק אפשרות צירופם לקואליציה. ח"כ טאלב א-סנע אמר כי יסכים להצטרף לממשלת ברק רק אם זו תפעל להפסקת קיפוח הציבור הערבי במדינה.

אתר Ynet מדווח כי הרב יוסף הורה הבוקר למתפללי תפילת השחרית בביתו לקרוא את פרק ק"ט בספר תהילים, באומרו שהמצב חמור וכי רודפים את ש"ס. אנשים שנכחו במקום אמרו כי התקבל הרושם שהדברים כוונו לשריד. הפרק כולל פסוקים כמו "כי פי רשע ופי מרמה עלי פתחו", "ודברי שנאה סבבוני וילחמוני חינם". על הרשע נאמר שם: "יהיו ימיו מעטים, פקודתו ייקח אחר".

 

ידיעות קודמות

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by