בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
האסטרונאוטים שתיקנו את 'מיר' חזרו הביתה - התחנה שוב נטושה 

האסטרונאוטים שתיקנו את 'מיר' חזרו הביתה - התחנה שוב נטושה

 
 
חדשות  נענע

ברוסיה לא פוסלים את האפשרות שהמקום יהפוך לאתר תיירות עבור בעלי יכולת. שני האסטרונאוטים שהו בתחנה במשך כחודשיים ותיקנו את הדליפה שנוצרה בה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
החיים על פני תחנת החלל הרוסית "מיר" לא היו לעולם קלים, אך אם לשפוט על פי תגובותיהם של שני הקוסמונאוטים שחזרו היום (שישי) מתחנת החלל, רמת החיים שם משתפרת מיום ליום.

זאת, ככל הנראה בשל תנאי לחץ האוויר שהשתפרו פלאים בעקבות תיקון הסדק שהיה בחללית, שגרם לדליפת אוויר. לצורך המשימה נשלחו לחלל שני אסטרונאוטים רוסיים, סרגיי זליוטין ואלקסנדר קאלרי.

השניים חזרו הבוקר (שישי) לכדור הארץ וסיימו את משימתם. היו שחשבו שהם יהיו האחרונים שיבקרו אי פעם בתחנת החלל הזו, שזמן השימוש בו היה אמור להסתיים לפני עשר שנים, אבל, ככל הנראה היא תמשיך להיות פעילה.
 
"אנחנו חייבים להודות שהתנאים על גבי התחנה הפכו להיות נוחים הרבה יותר", אמר קאלרי לעיתונאים לאחר חזרתו. "כדי לשפר את תנאי הלחץ שם, נאלצנו לתקן דליפת אוויר שהיתה בחללית, דבר שלא היה קל. לפני שעזבנו היינו צריכים לטפל בדליפה פעם נוספת, גם התיקון הזה דרש מאמץ פיזי מאתנו. אחרי הכל, התחנה מתפקדת, אבל היא עדיין ישנה מאוד".

סוכנות "רויטרס" מציינת כי חלק מהבעיות שנתגלו על התחנה מקורן בעובדה ש"מיר" היתה לא מאוישת במשך יותר משבעה חודשים. ככל הנראה ממשלת רוסיה תשלח אליה אסטרונאוטים נוספים בחודשים הקרובים.

סוכנות "אי.פי." מוסרת עוד כי נשקלת האפשרות להפוך את המקום לאתר תיירות, ולשלוח לשם אזרחים שיהיו מוכנים לשלם תמורת התענוג.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by