בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש ממשלת לבנון: ישראל לא השלימה את הנסיגה 

ראש ממשלת לבנון: ישראל לא השלימה את הנסיגה

 
 
חדשות  נענע

מחלוקת בין ממשלת לבנון למזכ"ל האו"ם שהכריז אתמול רשמית כי ישראל השלימה את נסיגתה מלבנון. הלילה צפויה עצרת האו"ם לאשר את הכרזת המזכ"ל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש ממשלת לבנון, סאלים אל חוס, טוען כי נסיגת ישראל מאדמת לבנון לא הושלמה. בתגובה להכרזת מזכ"ל האו"ם אמש (שישי) כי ישראל מילאה אחר החלטה 425 של מועצת הביטחון של האו"ם משנת 1978, אומר אל חוס כי "מזכ"ל האו"ם לא יכול להצהיר כי הנסיגה הושלמה, כאשר חלק מאדמות לבנון נמצאות עדין תחת שליטת ישראל".

מזכ"ל האו"ם, קופי ענאן, אישר אתמול רשמית כי ישראל השלימה את פינוי כל כוחותיה מדרום לבנון ומילאה אחר החלטה 425 של האו"ם משנת 1978.
"לעונג לי לבשר לכם, כי על פי דיווחים שקיבלתי מכוחות האו"ם בדרום לבנון, קיימה ישראל במלואה את החלטת הנסיגה מלבנון", אמר ענאן בהודעתו הרשמית.

בלבנון, כאמור, מביעים התנגדות להכרזת מזכ"ל האו"ם. ראש המשלחת הלבנונית במפקדת האו"ם בנאקורה הסתייג מההכרזה, וטען כי ישראל עודה שוהה על אדמת לבנון בשישה מקומות שונים.

מגלי צה"ל נמסר כי הלילה צפויה מועצת הביטחון של האו"ם לאשר את הכרזתו של ענאן בדבר השלמת הנסיגה הישראלית. בעקבות אישור מועצת הביטחון צפוי תגבור ופריסה מחודשת של כוחות האו"ם בדרום לבנון וכן פריסת כוחות ביטחון לבנוניים בדרום המדינה.
 
 
בשלושת השבועות האחרונים עסקו מומחים מהאו"ם, מישראל ומלבנון בבדיקת קו הגבול בין המדינות, שנקבע בשנת 1923. אתמול סיימו המודדים מטעם האו"ם לבדוק בעזרת מסוקים את קו הגבול, אך לפי דרישת לבנון תתבצע היום ביקורת רגלית נוספת.

שליח האו"ם באזור, טרייה לארסן, צפוי להיפגש היום בביירות עם ראש ממשלת לבנון ולדון עמו בעניין המחלוקת סביב סימון הגבול.

סוכנות "רויטרס" מדווחת כי ענאן עצמו יגיע ככל הנראה בימים הקרובים לביקור במדינות המזרח התיכון.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by