בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
סמים - האם יהיו חוקיים בעתיד? 

סמים - האם יהיו חוקיים בעתיד?

 
 
חדשות נענע 

פעילים בארגונים להתרת שימוש חוקי בסמים מציעים כי ייצור הסמים יהיה באחריות חברות התרופות, והמכירה תתבצע תחת פיקוח. לטענתם, מצב זה יוריד את רמות הפשע, האלימות והמחלות בקרב משתמשים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
דמיינו זאת: השנה היא 2025, יום שישי בערב, אתם צעירים ומחפשים ריגושים. הרוקחת החביבה בבית המרקחת השכונתי מציעה לכם מכל טוב מדפיה: סוגים רבים ומגוונים של סמים, לאירועים שונים ולמצבי רוח שונים. אתם רוכשים שני סוגים: אחד ולהערב והשני למחר.

באם ינחלו ארגוני התרת הסמים הצלחה, תרחיש שכזה עשוי להיות מציאותי למדי בעתיד. התהליך יחל באירופה, ויימשך בארה"ב, כאשר ממשלות רבות כבר מודות בעובדה שרבים מודעים לה: המלחמה בסמים נחלה כשלון.

דני קושליק, העומד בראש אחד מהארגונים הפועלים למען התרת שימוש בסמים, אומר כי "ישנן ארבע דרכים להפיץ סמים, ורוב המדינות בחרו באפשרות הגרועה ביותר - הפצתם על-ידי ארגוני פשע".

קושליק אומר כי הסמים המוגדרים כ"קשים" (הירואין, קוקאין, קראק ועוד) אמורים להינתן עפ"י מרשם רופא. על סמים רכים (מריחואנה וחשיש) להימכר בבתי-קפה ומקומות בילוי, וסמים כגון אקסטזי - בבתי המרקחת.

כך, רמות ה"ניקיון" של הסם יישמרו תחת פיקוח, וייוצרו בידי חברות תרופות בסטנדרטים גבוהים - דבר שיימנע זיהומים, מחלות ופשיעה.

נשיא הארגון האירופאי למלחמה בסמים שולל מכל וכל הצעות אלו. "אנשים אלו מדברים על מתן רעל. האלימות תגבר ומספר המכורים יעלה".

מצדדי הרעיון טוענים כי בהולנד, מדינה שהתירה מכירת קאנביס בבתי-קפה מסוימים, צריכת הסמים הרכים נמוכה משמעותית מזו שבבריטניה, בה שימוש בסמים גורר עונשים כבדים.

מרשת הבי.בי.סי נמסר כי אם אכן, כפי שטוענים המצדדים, התרת שימוש חוקי בסמים תפחית את רמות הפשיעה, הזיהומים והמחלות (כמו גם את הוצאות המשטרה על מלחמה בסמים) - יתקשו ממשלות רבות בעתיד לעמוד בפיתוי ואכן יתירו שימוש חופשי בסמים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by