בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
פלילים ומשפט 
תיק טלנסקי נפתח: הקלטות ויומני זקן יוצגו 

תיק טלנסקי נפתח: הקלטות ויומני זקן יוצגו

 
פלילים ומשפט |
 

שופטי העליון הסכימו לקבל את ההקלטות והיומנים שהעבירה שולה זקן בפרשת מעטפות הכסף בה זוכה בעבר ראש הממשלה לשעבר אולמרט. זקן תמסור עדות חדשה בבית המשפט המחוזי, אולם השופטי הבהירו: "אין בהחלטתנו כדי למנוע מאולמרט מלהעלות כל טענה בדבר אי קבילות הקלטות או היומנים"

 
 
 
 
 
 
 
 
 

שנתיים אחרי הזיכוי בבית המשפט המחוזי בירושלים, הכריע היום (רביעי) בית המשפט העליון כי יקבל את בקשת המדינה להציג ראיות חדשות נגד ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, בפרשת מעטפות הכסף ממוריס טלנסקי. מדובר בהקלטות ויומנים אלקטרוניים שקיבלה הפרקליטות מראש לשכתו לשעבר, שולה זקן, שמסרה את החומר בתמורה להסדר טיעון על חלקה בפרשת הולילנד.

 

 
 
 

לפי החלטתם של השופטים אשר גרוניס, סאלים ג'ובראן, יורם דנציגר, ניל הנדל ועוזי פוגלמן, התיק יוחזר לבית המשפט המחוזי בירושלים לשם שמיעת עדותה של זקן בנוגע לחלקים הרלוונטיים בהקלטות וביומנים, והיא תישאל ותיחקר עליהם בלבד. לאחר השמעת ההקלטות בבית המשפט גם יוסר צו איסור הפרסום שהוטל על תוכנן. לאחר חקירתה הראשית של זקן, תינתן לאולמרט הזדמנות להתגונן כראוי מפני הראיות החדשות.

 

בהחלטתם כתבו השופטים: "יודגש, כי אין בהחלטתנו זו כדי למנוע מאולמרט מלהעלות כל טענה אחרת בדבר אי קבילות הקלטות או היומנים. אין אנו קובעים כי הקלטות או היומנים קבילים כראייה. כל שאנו קובעים הוא, כי התיק מוחזר לבית המשפט המחוזי על מנת שהמדינה תוכל להגישם באמצעות העדתה של זקן. ככל שתועלנה מצד אולמרט טענות שונות באשר לקבילות הראיות, יהיה על בית המשפט המחוזי להכריע בהן".

 

 
אולמרט. חוזר לבית המשפט בירושלים
 אולמרט. חוזר לבית המשפט בירושלים   צילום: רויטרס 
 
זקן ואולמרט במשפט הולילנד. ראש הלשכה לשעבר שוברת שתיקה
 זקן ואולמרט במשפט הולילנד. ראש הלשכה לשעבר שוברת שתיקה   צילום: רויטרס 
 
 

אולמרט זוכה ביולי 2012 מעבירות של מרמה והפרת אמונים. לפי כתב האישום, בפרקליטות טענו שאולמרט קיבל מאות אלפי דולרים במזומן שלא כדין מאיש העסקים היהודי-אמריקני. בהכרעתם אמרו השופטים: "העובדה שהכסף הועבר במזומן לא פלילית. דנו בשאלה האם הכספים שהגיעו ולא דווחו הם עבירה. החלטנו כי גם אם יש פה הפרה של כללים, זו לא בהכרח עבירה של הפרת אמונים".

 

בסוף מאי פנתה הפרקליטות לבית המשפט העליון בבקשה להגיש את הראיות החדשות בפרשת מעטפות הכסף, שהסתמכו על ההסדר שעליו חתמה זקן כדי להקל על עונשה בפרשת הולילנד. אלו, לטענתה, מצביעות על כך שהכספים שנתן טלנסקי שימשו את אולמרט לצרכיו האישיים. עוד נטען שבשיחות שהוקלטו נשמע אולמרט משכנע את זקן שלא להעיד במשפט כדי לא להפליל אותו.

 

בחודש יוני האחרון ביקשו סנגוריו של אולמרט מבית המשפט העליון לדחות את בקשת הפרקליטות. "התהפכו היוצרות, והפרקליטות שכחה כליל את הנימוקים הללו, בהם היא משתמשת תדירות כשהיא מתנגדת לבקשות להגשת ראייה. עיקרון סופיות הדיון נדחק לקרן זווית, והושאר שם שקט ומבויש", הם טענו. "המערערת קיבלה בזמן אמת החלטה שלא לנקוט בהליכים שיובילו להעדתה של זקן, וכעת מנסה להכשיר את היומנים כראיות חדשות, לצורך מקצי שיפורים".

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by