בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
בארץ 
מהפכה נוספת? ארדן רוצה לסגור את משרד התקשורת 

מהפכה נוספת? ארדן רוצה לסגור את משרד התקשורת

 
בארץ |
 

שר התקשורת גלעד ארדן הורה על הקמת ועדה שתכליתה בחינת הרגולציה בשידורים המסחריים ובמסגרתה הומלץ על סגירת משרד התקשורת. הוועדה ממליצה להחליף את משרד התקשורת ברשות ובמסגרת זו יוענקו לה סמכויות רחבות מבחינת תוכן

 
 
 
 
 
 
 
 
 

אחרי שסגר את רשות השידור והורה על פתיחתה מחדש בגרסה "רזה", החליט שר התקשורת, גלעד ארדן, לחולל מהפכה נוספת בשוק התקשורת והפעם כזו הכוללת את כל שוק התקשורת בישראל.

 

במסגרת המהפכה של השר, משרד התקשורת שבראשו הוא עומד יבוטל, ובמקומו תוקם רשות תקשורת שתפקח על כל אמצעי התקשורת בישראל, ותנוהל על ידי מנכ"ל במקום על ידי שר ממשלה.

 

 
אחרי המהפכה ברשות השידור השר מתכנן מהפכה נוספת
 אחרי המהפכה ברשות השידור השר מתכנן מהפכה נוספת   צילום: ששון תירם 
 
 

עוד בטרם החליט ארדן על הצעדים אותם הוא מעוניין ליישם, הוא הורה על הקמת "הוועדה בחינת הרגולציה בשידורים המסחריים" בראשותו של ד"ר עמית שכטר, וזו כבר הספיקה להניח על שולחנו דוח ביניים.

 

אלא שדוח הביניים מגלה כי הוועדה לא ממליצה רק על פירוקו של משרד התקשורת, אלא קוראת למהפכה כוללת בפיקוח על כל שידורי הטלוויזיה והתוכן בישראל, ובתוך כך המלצות מרחיקות לכת.

 

ועדת שכטר ציינה כי המהלך נהוג בכל העולם ומשרדי תקשורת מוחלפים ברשויות והמליצה לנהוג כך בישראל. במקביל מציעה הועדה לנקז את כל הרגולטורים בענייני רדיו וטלוויזיה לרשות אחת שתהיה אחראית גם על כל הקומוניקציה והטלפוניה כמו גם תחליף את מועצת הכבלים והלוויין, הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו וכן את מליאת רשות השידור. 

 

 
הרשות החדשה אמורה להיות אחראית גל על כל הטלפוניה
 הרשות החדשה אמורה להיות אחראית גל על כל הטלפוניה   צילום: Getty Images/ אימג'בנק 
 

לרשות החדשה יוענקו סמכויות נרחבות במישור הצרכני כדי להבטיח שירות טוב יותר ונגישות רבה יותר לציבור הרחב ולגוף החדש שיחליף את משרד התקשורת יקבע את החובות הרגולטורים הבסיסיים כמו כללי אתיקה, סיווג וסימון של תכנים לא הולמים וכדומה.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by