בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
בארץ 
בעקבות המבצע: משרד החינוך יבצע שינויים בתכנית הלמידה 

בעקבות המבצע: משרד החינוך יבצע שינויים בתכנית הלמידה

 
בארץ |
 

השינויים יבואו לידי ביטוי בשבועיים הראשונים של שנת הלימודים, וייושמו בבתי ספר וגנים בכל הארץ. בין השינויים שהוכנסו: מפגשי שיח עם המורה, השתתפות של היועצים בדיונים בכיתות, פעילויות חברתיות והפגתיות והפקות ויוזמות של מועצות התלמידים. ביישובי הדרום יהיו דגשים ייחודיים, בהם טיפול בהיבט הפרידה מהבית וההורים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
דגש על שיחות אישיות ופעילויות הפגתיות. שר החינוך פירון
 דגש על שיחות אישיות ופעילויות הפגתיות. שר החינוך פירון   צילום: פאוול מזור 
 
 

משרד החינוך החליט כי בעקבות מבצע "צוק איתן" יבוצעו שינויים בתכנית הלמידה המיועדת לשבועיים הראשונים של שנת הלימודים החדשה. תכנית הלמידה המעודכנת תיושם בבתי ספר וגנים בכל הארץ.

 

"על רקע האירועים הביטחוניים ושיבושה של חופשת הקיץ, הוחלט כי פתיחת שנת הלימודים תהא בסימן אחר ושונה. השבועיים הראשונים בכל רחבי הארץ ובפרט ביישובי הדרום יוקדשו לחזרה לשגרת למידה, באמצעות שילובן של פעילויות הפגה, מתן מענים רגשיים וחיזוק החוסן האישי", נכתב בהודעת המשרד.

 

הימים הראשונים של החזרה ללימודים יכללו מפגשי שיח של המורה עם התלמידים שיעסקו בחוויות אישיות מהחופשה. כמו כן יועצי בית הספר ישותפו בשיח שיעלה בכיתות. בהודעת משרד החינוך נמסר כי לאורך השבועיים הראשונים יקיימו בתי הספר פעילויות חברתיות, הפגתיות והתנדבותיות, אשר יכללו, בין היתר: ימי שד"ה, סיורים, אתרי מורשת, פעילות מש"צים ומד"צים, יום מוסיקלי, יום תרבות, בימות דיון, הפקות ויוזמות של מועצות תלמידים.

 

כאמור, גם בגני הילדים יבוצע שינוי בתכנית הלמידה. הגננת תעסוק בזיהוי צרכים של הילדים באמצעות תצפיות ותעמיק את היכרותה עם כל ילד. כך היא תוכל לזהות את העדפותיו, נטיות ליבו וצרכיו הייחודים. בנוסף נמסר בהודעת משרד החינוך כי הגן יקלוט את הילדים אשר חוו תקופה קשה ויסייע להם להסתגל ולחזור לשגרה.

 

במוסדות החינוך המצויים מרחק של עד 40 קילומטר מגבול הרצועה יהיו דגשים ייחודיים, בהם עיסוק בתהליכי טיפול הכולל את ההיבט האישי, המשפחתי והפרידה מהבית וההורים.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by