בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
איחוד של 34 מיליארד דולר בין ענקי תקשורת בצרפת וקנדה 

איחוד של 34 מיליארד דולר בין ענקי תקשורת בצרפת וקנדה

 
 
חדשות נענע 


ויונדי, חברה-בת של תחנת טלוויזיה בצרפת, וסיגרם, חברת ענק מקנדה המתמחה בבידור ומשקאות, התאחדו כדי ליצור ענק תקשורת חדש שיתחרה נגד האיחוד של טיים-וורנר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שתי חברות המתמחות בבידור ותקשורת, "ויונדי", חברה-בת של תחנת הטלוויזיה הצרפתית "קנל פלוס" ואשר מתמחה ב-"שלם וצפה" וחברת הענק הקנדית "סיגרם", המתמחה בבידור ומשקאות, התאחדו היום (שלישי) בעסקה ששוויה 34 מיליארד דולר.

לאחר תשעה חודשי משא ומתן ופגישות בין מועצות המנהלים של שתי החברות במהלך סוף השבוע ואתמול, הודיעו החברות על עסקת המיזוג, כאשר מנייתה של סיגרם מוערכת ב-77.35 דולר למנייה, 46 אחוזים גבוה יותר משוויה של המניה בבורסה העומד על 53 דולרים.

בתמונה נראים יו"ר סיגרם, אדגר ברונפמן (משמאל), יו"ר ויונדי, ז`אן-מארי מסיאר (מרכז) ויו"ר קנל-פלוס, פייר לסקיור לוחצים ידיים במסיבת העיתונאים בה הודיעו על האיחוד הצפוי.

האיחוד החדש מבטיח קבוצת תקשורת שיש לה את האפשרות המעשית לתוכן וערוצי הפצה ללא תחרות. המיזוג החדש מצטרף לעסקי הבידור של "סיגרם", הכוללים את אולפני "יוניברסל" ועסקי מוסיקה יחד עם התשתית המתפתחת של "ויונדי" בתחום התקשורת והאינטרנט.

למיזוג החדש, שייקרא "ויונדי יוניברסל" יהיו הכנסות של 55 מיליארד דולר והיוון שוק של 100 מיליארד דולר. החברות הודיעו כי הן מצפות שהאיחוד יסתיים עד סוף השנה.

האיחוד החדש יתמודד מול ענק תקשורת אחר, האיחוד בין הירחון "טיים", טד וורנר, הבעלים של CNN ו-"אמריקה און-ליין".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by