בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
בארץ 
תנו להתחתן בארץ: מה הקשר בין הרבנות, הקומבינות והאהבה? 

תנו להתחתן בארץ: מה הקשר בין הרבנות, הקומבינות והאהבה?

 
בארץ |
 

יהודה יוגד בסך הכל רצה להקים משפחה בישראל עם בחירת לבו, אווה. אבל אז הוא גילה שהדרך למיסוד האהבה שלהם חסומה, רק בגלל שהוא כהן והיא גרושה. אין ספור קומבינות ואין ספור רעיונות ותחכומים הציעו לו אבל הוא לא רצה לשנות את ההלכה – הוא פשוט רוצה את חופש הבחירה שלו להתחתן עם מי שהוא רוצה, עם זו שהוא אוהב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הרבנות הראשית לישראל. מערכת מסואבת
 הרבנות הראשית לישראל. מערכת מסואבת   צילום: חדשות 10 צילום מסך 
 
 

אם יש דבר משותף לכל בני האדם בעולם זו האהבה. רצה הגורל והצלחתי למצוא את החצי השני שלי. התאהבנו, בנינו חיים משותפים, הגענו לרגע המרגש מכל- החתונה. אבל מהר מאד גיליתי שהמדינה שלי מסרבת להכיר באהבה שלי. לא כי עשיתי משהו רע, אלא כי אני כהן ואהבת חיי היא גרושה. ההלכה לא מכירה בנישואין כאלה.

 

קוראים לי יהודה יוגד, זוגתי היא אוה ורסנו ואנחנו לא יכולים להקים משפחה בארץ. גדלתי פה ומילאתי ברצון את כל המחויבויות האזרחיות שלי. אבל בשביל להקים בית בישראל, כדי להינשא עם האישה שאני אוהב, שולחים אותי למדינה אחרת. "לך לקפריסין או לפראג" מסננים לעברי. האם נלחמתי בצבא בקפריסין? האם שילמנו כל חיינו מיסים לצ'כיה? האם בתור אזרחים ישראלים לא מגיע לנו את הדבר הכי אנושי- להקים פה משפחה?

 

אין לי לנו שום טענה כלפי הרבנות. אנחנו לא מבקשים שתשנה את דרכה ולא מבקשים לשנות אותה. אבל לאף אחד אסור שיהיה מונופול על אהבה, על חיי המשפחה שלי. יש לי זיקה ליהדות, אני מכבד את היהדות, אני נולדתי והתחנכתי בישראל, הוריי הגיעו לפה מתוך רגש ציוני אמיתי להקים כאן בית. ההורים של אוה נטשו את רוסיה בשנות ה-70', וויתרו על האזרחות שלהם, רק כדי להיות פה, ואנחנו? אנחנו רק מבקשים להמשיך את המסורת הזאת ולהקים פה בית.

 

אין ספור קומבינות הציעו לנו, אין ספור רעיונות איך להתחכם עם המערכת המסואבת הזו, אבל לנו ממש אין שום רצון לשנות את ההלכה. לא לעקם, לקמבן ולהתחכם. אני רוצה להתחתן עם אוה. אז מה אני מבקש בעצם? חופש בחירה. בלי לפגוע ברבנות ובהלכה, אני רוצה להתחתן במסלול מקביל. אזרחי. דבר מובן מאליו במדינה דמוקרטית. אני רק מבקש בקשה כל כך פשוטה, כל כך בסיסית - שהמדינה שלי תאפשר לנו מסלול אחר, לא רבני, אלא את חופש הבחירה שלי עם מי ואיך להתחתן. אני לא אתפשר.

 

נולדתי וגדלתי פה, אני חי פה את חיי ואמשיך לחיות פה, גם אוה. זה הבית שלנו, החברים, המשפחה. ולכן אני גם אמשיך להילחם על להתחתן פה, על לגדל משפחה פה, על לחיות פה כאזרח חופשי ומאושר.

 

הכותב מכהן כחבר מועצת העיר כפר סבא

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by