בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
צבא וביטחון 
גורם ביטחוני: "מלאי הרקטות של חמאס הולך ואוזל, יש כבר מחליף לדף" 

גורם ביטחוני: "מלאי הרקטות של חמאס הולך ואוזל, יש כבר מחליף לדף"

 
צבא וביטחון |
 

במערכת הביטחון עדיין לא יודעים לומר בוודאות האם ראש הזרוע הצבאית של חמאס, מוחמד דף, נהרג בניסיון החיסול ביום שלישי. עם זאת ההבנה היא כי משהו קרה לו ובשלב זה הוא אינו מתפקד ואינו מנהל את הלחימה. מי שנכנס לתפקידו ומנהל את הלחימה הוא מרוואן עיסא. במקביל, החיסולים העמיקו את הקרע בחמאס ובין משעל, שהיה קרוב לדף, והנייה שסבר כי יש להביא להפסקת אש. בנוסף, גורם ביטחוני אומר כי חמאס נותר עם עשרות בודדות של רקטות לטווחים הבינוניים והארוכים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

במערכת הביטחון מעריכים - לחמאס נותרו עשרות בודדות של רקטות לטווח בינוני וארוך. במערכת הביטחון אמרו הערב (שישי) כי השחיקה ביכולת השיגור של חמאס מורגשת בימים האחרונים וכי לארגון נותרו עשרות בודדות של רקטות לטווחים הבינוניים והארוכים.

 

בעוד שלטווח הקרוב, עוטף עזה, נותרו לארגון עדיין קרוב ל-2,000 רקטות, לטווחים של 45 קילומטרים ואף רחוק יותר, לגוש דן ואזור ירושלים, נותרו לו עשרות בודדות. על פי גורמים ביטחוניים השחיקה בתחמושת ניכרת בקשיים של חמאס לייצר ירי. לפני יומיים הם הבטיחו לירות מטח לנמל התעופה בן גוריון והתקשו לעשות את זה.

 

עד עכשיו המערכה של חמאס התנהלה תחת תכנית אש ברורה לכל אחת משש החטיבות של הזרוע הצבאית. כעת המצב הוא שמבררים למי יש עדיין רקטות זמינות וכך מבצעים את הירי. במקביל הסבירו הגורמים הביטחוניים כי למרות שעדיין לא ידוע בוודאות האם ניסיון החיסול במוחמד דף צלח, נראה כי חמאס מתנהל בבלבול.

 

 
הנייה ומשעל (ארכיון). ניסיון החיסול העמיק את המחלוקת
 הנייה ומשעל (ארכיון). ניסיון החיסול העמיק את המחלוקת   צילום: רויטרס 
 

על פי אותם גורמים מאז ניסיון החיסול של ראש הזרוע הצבאית חמאס מתנהל כארגון שלא ברור מי מנהל אותו. ביממה האחרונה, הסבירו הגורמים, כי ניתן לראות שמרוואן עיסא נכנס הלכה למעשה לתפקידו של דף כמנהל הלחימה. כך שבין אם דף נהרג או רק נפצע, ההנחה אי שכנראה קרה לו משהו והוא אינו מתפקד.

 

שרשרת החיסולים של הימים האחרונים, מניסיון החיסול של דף וחיסול שלושת הבכירים במבנה ברפיח, העמיקה את הקרע בין הזרוע הצבאית לזרוע המדינית. ובעיקר, ניסיון החיסול העמיק את הקרע והמחלוקת בין חאלד משעל לאיסמעיל הנייה. משעל ודף היו חברים טובים וקרובים.

 

עמדתם של משעל ודף הייתה בניגוד לדעתו של הנייה שסבר כי כעת נכון להביא להפסקת אש ולא להמשיך בלחימה. בהקשר הזה מרוואן עיסא הוא איש קרוב לדף אבל גם מכיר את הנייה היטב. אם אכן יתברר כי דף חוסל, לא נראה שעיסא הוא האיש שיעמוד בראש הזרוע הצבאית באופן קבוע.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by