בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
בארץ 
בגלל המצב: לא כל מוסדות החינוך ייפתחו בשבוע הבא 

בגלל המצב: לא כל מוסדות החינוך ייפתחו בשבוע הבא

 
בארץ |
 

בימים הקרובים יערכו נציגי פיקוד העורף הערכות מצב בבתי ספר ברחבי הארץ. כל בית ספר יקבל הנחיות כיצד לפעול לקראת פתיחת שנת הלימודים. "בימים הקרובים יערכו נציגי פיקוד העורף הערכות מצב בבתי ספר ברחבי הארץ"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

ביום שני הבא עתידה להיפתח שנת הלימודים תשע"ה, אולם חלק מילדי ישראל ככל הנראה יצטרכו להישאר בבית או שיימצא להם מקום בבתי ספר אחרים בארץ. בישיבת הממשלה שנערכה היום (ראשון) דנו השרים בהיערכות לפתיחת שנת הלימודים בצל הלחימה הנמשכת. "ביטחון התלמידים והוריהם קודם לכל שיקול שלנו", אמר נתניהו בפתח ישיבת הממשלה.

 

גורמים מדיניים ציינו כי בימים האחרונים מתקיימות ויתקיימו הערכות מצב בנושא פתיחת שנת הלימודים בשבוע הבא ושר החינוך, שי פירון, עתיד להגיע לבתי ספר שונים כדי לבחון את המצב בשטח. "פיקוד העורף עובר מבית ספר לספר ובודק את היערכות המיגון", אמרו בירושלים. "בימים הקרובים יסתיימו כל הבדיקות הנדרשות, ואז ינתנו הנחיות מפורטות לכל בית ספר ובית ספר".

 

גורמים מדיניים הבהירו: "כל הורה יידע עד לשבוע הבא מה קורה בבית הספר שהילד שלו לומד בו. שנת הלימודים תיפתח לא בכל מחיר ולא בכל מקום ב-1 בספטמבר. צוותים משותפים של משרד הביטחון, החינוך ופיקוד העורף עורכים בימים אלו הערכות מצב ובודקים גם אפשרויות לפתוח את שנת הלימודים במקום אחר".

 

 
סער ופירון. "פתיחת שנת הלימודים היא משימה לאומית"
 סער ופירון. "פתיחת שנת הלימודים היא משימה לאומית"   צילום: ששון תירם (ארכיון) 
 

מוקדם יותר היום מסר משרד הפנים כי השר גדעון סער  הודיע היום לראשי הרשויות כי עקב המצב הביטחוני ולקראת פתיחת שנת הלימודים הוא חתם על צו המתיר הצבת מיגוניות ללא צורך בהיתר ותוכנית, על מנת להציבן בהקדם האפשרי.

 

"מיגון היישובים בכלל ומוסדות החינוך בפרט, בימים אלה, הוא בעל חשיבות עליונה", נכתב בהודעת המשרד. "הפטור שעליו חתם שר הפנים ייתן מענה ביטחוני נוסף לרשויות המקומיות בהיערכות לקראת שנת הלימודים הצפויה להיפתח באחד בספטמבר הצבת המיגוניות תיעשה על ידי המדינה או הרשויות המקומיות בשטחי היישובים, תוך מתן דגש על מוסדות חינוך".
 
"פתיחת שנת הלימודים היא משימה לאומית. עלינו להבטיח ככל הניתן את ביטחונם של ילדי ישראל במוסדות החינוך ברחבי הארץ. צו זה נותן מענה ביטחוני מיידי אשר יאפשר לרשויות המקומיות להיערך לקראת שנת הלימודים הקרובה", הוסיף סער.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by