בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
בעולם 
מאיפה הגיע המל"ט "הישראלי" שאיראן טוענת שהפילה? 

מאיפה הגיע המל"ט "הישראלי" שאיראן טוענת שהפילה?

 
בעולם |
 

רשת טלוויזיה איראנית הציגה תמונות של מה שלדבריה הוא מל"ט ישראלי שהופל על ידי משמרות המהפכה ביום שבת האחרון. ניתוח של התמונות מעלה כי ככל הנראה מדובר במל"ט מתוצרת ישראלית של חברת אלביט, אך אין משמעות הדבר כי ישראל היא זו שהפעילה אותו. גם אזרבייג'ן וגם גיאורגיה השתמשו בעבר במל"ט מסוג הרמס וגם כוחות של הצבא הבריטי שמוצבים באפגניסטן מפעילים כלים מתוצרת ישראלית. עוד ניתן ללמוד מסוג המל"ט כי הוא לא יכול היה להגיע ישירות מישראל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

מאיפה הגיע "המל"ט הישראלי" שאיראן טוענת שהפילה? רשת טלוויזיה איראנית פרסמה היום (שני) תמונות שמציגות לטענתה את המל"ט הישראלי שהופל ביום שבת האחרון מעל המתקן הגרעיני בנתנז.

 

למרות הקביעה האיראנית הנחרצת כי מדובר במל"ט שהופעל על ידי ישראל, ניתוח התמונות ששודרו בתחנת "אל-אלאם" מעלה מספר שאלות. התמונות מעידות כי ככל הנראה בכל מקרה מדובר בכלי מתוצרת ישראלית, מל"ט מסוג הרמס של חברת אלביט.

 

יחד עם זאת, קשה לזהות באיזה סוג של הרמס מדובר. האיראנים מנסים להציג תמונה לפיה מדובר בהרמס 450, דגם שישראל משתמשת בו יותר. אך כאמור מהתמונות שנראות עולה האפשרות כי מדובר בכלי מסוג הרמס 180, בו עושות שימוש גם מדינות אחרות מלבד ישראל.

 

לפני כשבע שנים הופל מל"ט מסוג זה באזור אך הוא היה בשימוש של אזרבייג'ן ולא ישראל. בנוסף גם גיאורגיה עושה שימוש במל"טים מסוג זה. מקור נוסף לאותו כלי טיס בלתי מאויש יכלו להיות כוחות של הצבא הבריטי שנמצאים באפגניסטן השכנה. בשנים האחרונות נפלו כ-15 מל"טים שהיו בשימוש הכוחות הבריטים ולא מן הנמנע כי התמונות הן של הריסות אחד מאותם מל"טים.

 

נקודה נוספת שמעלה ספק בנוגע לטענות כי מדובר במל"ט שהיה בשימוש ישראלי, היא המרחק הרב מישראל. מל"ט מסוג הרמס יכול להיות מופעל רק עד טווח של 200 קילומטרים ולכן הוא לא יכול היה להגיע ישירות מישראל. אם המל"ט אכן הופעל על ידי ישראל, כפי שטוענים האיראנים, הרי שהוא היה חייב להמריא מאחת המדינות השכנות עמן לישראל יש שיתוף פעולה, דוגמת אזרבייג'ן וגיאורגיה.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by