בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הופסק הליך הגישור בין הרופאים לאוצר 

הופסק הליך הגישור בין הרופאים לאוצר

 
 
חדשות נענע 

יו"ר ההסתדרוןת הרפואית יורם בלשר אמר אמש כי לא חלה כל התקדמות וכי אין ברירה אלא להקים ועדה ציבורית שתבחן את תנאי ההעסקה של הרופאים. באוצר מביעים התנגדות להקמת ועדה ציבורית מחשש לחריגה מהתקציב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הליך הגישור בין ראשי ההסתדרות הרפואית לנציגי אגף התקציבים והממונה על השכר במשרד האוצר חודש אמש, רביעי, אך לפנות בוקר החליטו הצדדים לקחת פסק זמן בתהליך הגישור כדי לבחון את ההצעות החדשות שהציעו המגשרים.

עיתון `הארץ` מדווח הבוקר כי אמש לפני הישיבה אמר יו"ר ההסתדרות הרפואית, דר` יורם בלשר כי לא עלתה עד כה שום הצעה שתאפשר את סיום המשבר במערכת הבריאות: "יש כל מיני שמועות על התקדמות בגישור , אבל בנתיים עוד לא קרה כלום", דברי בלשר.

בלשר הוסיף כי הדרך היחידה לפתור את המשבר היא באמצעות בוררות או ועדה ציבורית שתבחן את מכלול תנאי הההעסקה והשכר של הרופאים בשירות הציבורי.

באוצר מביעים התנגדות נחרצת להקמת ועדה ציבורית מחשש שההחלטות שיתקבלו בועדה כזאת יחרגו ממקורות התקציב. בלשכת ראש הממשלה אמרו אמש כי בימים האחרונים הושגה התקדמות במשא ומתן בין הרופאים באוצר וכי דברי בלשר מהווים: "דיסאינפורמציה שמפיצים הרופאים".

במסגרת הגישור הציעו נציגי הרופאים לאוצר לתת את תוספות השכר לרופאים המתמחים ולהעביר את יתר ההכרעות לועדה ציבורית. באוצר דחו את ההצעה. לדברי הרופאים אם ההצעה היתה מתקבלת היא הייתה גוררת בסופו של דבר גם העלאת שכר הרופאים הותיקים.

היום ימשיכו הרופאים בשביתה ובבתי החולים יושבתו מרפאות החוץ ומחלקות אישפוז יום. מחר יהיו הרופאים בשביתה מלאה ובתי החולים יפעלו במתכונת שבת.
 

ידיעות קודמות

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by