בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
פוליטי-מדיני 
לפיד: הממשלה הנוכחית יכולה לספק פתרון מדיני 

לפיד: הממשלה הנוכחית יכולה לספק פתרון מדיני

 
פוליטי-מדיני |
 

שר האוצר טען במסיבת עיתונאים לתקשורת הזרה שמדיניות הממשלה היא לחזור למשא ומתן עם הפלסטינים. "אם הם רוצים לראות את שיקום עזה זה לא יכול להגיע ללא תמורה", טען. על תוכנית הקיצוצים: "אנו יכולים לכסות את כל הוצאות המבצע בתקציב 2014"

 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 

זמן קצר לאחר שהממשלה אישרה את תוכנית הקיצוצים לצורך מימון ההטבות לתושבי הדרום שנפגעו בימי מבצע "צוק איתן", התייצב אחר הצהריים (ראשון) שר האוצר, יאיר לפיד, מול התקשורת הזרה והתייחס למצבה הכלכלי של ישראל לאחר המבצע ולתוכניות הממשלה במישור המדיני לאחר סיום האש. "המשלה הנוכחית יכולה לספק פתרון מדיני", הוא אמר וטען שהמדיניות היא לחזור למשא ומתן עם הפלסטינים.

 

"הרשות הפלסטינית היא השותף לדבר איתו", הוא אמר. "זו מדיניות הממשלה - להביא אותם חזרה לתהליך ולהיות אחראים על שיקום עזה. אנו מדברים איתם וזה דבר טוב. אני חושב כי אנו צריכים למצוא דרך אחרת לגשת לעניין, אך אנו נמשיך ללכת במסלול של שתי מדינות לשני עמים כפתרון היחיד". לדבריו, "אנחנו נמצאים בשלב שאמור להוביל לפירוז עזה. יש לנו השגים צבאיים רבים ועכשיו אנחנו מתקדמים במישור הדיפלומטי".

 

בהתייחסו לשיקום הרצועה לאחר הלחימה, הוא אמר: "לחמאס יש מניע שהוא שיקום עזה. אם הם רוצים לראות את שיקום עזה זה לא יכול להגיע ללא תמורה. הם הסיבה להרס עזה ועליהם לשלם את מחיר השיקום והמחיר הוא פירוז. אם הקהילה הבינלאומית תגיד שיש תג מחיר לשיקום עזה אז יהיה תג מחיר ולזה אנו דוחפים. אנו חושבים שזה רעיון רע לתת להם את שיקום עזה בלי כל תמורה".

 

לפיד נשאל גם על יחסיו עם נגידת בנק ישראל, קרנית פלוג, עמה נפגש היום לשם יישור ההדורים בשל המחלוקת בנוגע לצורך בהעלאת המסים במסגרת תקציב 2015, וכן למצבה של הכלכלה הישראלית לאחר 50 ימים של לחימה. "למרות הנטל הכלכלי, אנו יכולים לכסות את כל הוצאות המבצע בתקציב 2014", הוא טען. "הכלכלה שלנו חזקה והיא מתחזקת. הכלכלה שלנו תשוקם באופן מלא כמו שקרה בעבר".

 

בנוגע לגירעון שיצרה הלחימה, הוא אמר: "כשהגעתי לתפקיד הגירעון היה גבוה מאוד ונקטנו צעדים להורדתו. אחת הסיבות שנכנסנו למבצע הזה עם היכולת לספוג את ההוצאות היא בגלל הצעדים הללו. למה המדינה צריכה גירעון נמוך? זאת כדי להתנהל עם איומים כמו מלחמה, הוריקנים וכו'. זאת שנה של מלחמה והגירעון יעלה. הגירעון יהיה גבוה ממה שציפינו אך זה מה שקורה כשיש מבצע רציני". 

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by