בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
פלילים ומשפט 
פנייה ללבני: "לפסול מינוי אדם כשופט בעליון, כי היה בעד קיום ארועי יום הנכבה" 

פנייה ללבני: "לפסול מינוי אדם כשופט בעליון, כי היה בעד קיום ארועי יום הנכבה"

 
פלילים ומשפט |
 

תנועת "אם תרצו" פנתה אל שרת המשפטים ודרשה לפסול את מועמדותו של פרופ' ברק מדינה מהאוניברסיטה העברית בירושלים, משום שהיה בין אנשי האקדמיה שפנו לנשיא אוניברסיטת חיפה ומחו על ביטול ארועי יום הנכבה. אלון שוורצר, אם תרצו: "הוא שולל את קיומה של ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית". פרופ' מדינה: "קשקוש. כתבתי רק שהזכות לחופש ביטוי מוקנית גם למי שאומר דברים מקוממים"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

אם תרצו, אין זה שופט עליון: בסוף החודש אמורה להתכנס הוועדה לבחירת שופטים כדי להחליט על מינויים של שני שופטים חדשים לבית המשפט העליון, המינוי המשמעותי ביותר בהיררכיה הישראלית - והקרב על הכסא מתחמם. תנועת הימין "אם תרצו" פנתה בשבוע שעבר לשרת המשפטים ציפי לבני וביקשה לפסול את אחד המועמדים, בשל תמיכתו כביכול באירועי יום הנכבה.

 

הפרופ' ברק מדינה הוא מומחה למשפט חוקתי ומנהלי, ושימש כדיקן הפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית. מדינה נמצא ברשימה הסופית של המועמדים, לצד היועץ המשפטי לממשלה לשעבר מני מזוז, ושמות מכובדים אחרים.

 

בחודש מאי האחרון ביקשה קבוצת סטודנטים ערבים מאוניברסיטת חיפה לציין את ארועי יום הנכבה, האסון הלאומי כהגדרתם של מלחמת העצמאות. האוניברסיטה ביטלה את האירוע, ובתגובה פנתה קבוצת אקדמאים - בהם פרופ' מדינה - לנשיא האוניברסיטה, והביעה את דאגתה מ"פגיעה קשה בחופש הביטוי בקמפוס". לדברי קבוצת האקדמאים, "האיסור לקיים אירוע לציון האסון הלאומי לעם הפלסטיני אינו עולה בקנה אחד עם ערכי היסוד שעליהם מושתתות האקדמיה והחברה הדמוקרטית".

 

 
מפגינים של תנועת "אם תרצו"
 מפגינים של תנועת "אם תרצו"   צילום: חדשות 10 צילום מסך 
 

"אם תרצו" טענה כי מדינה מדבר על הנכבה כאסון לאומי, ובכך פוסל את עצמו מלכהן במוסד המשפטי הבכיר של ישראל. "שופט שתומך ומצדד בנרטיב הנכבה", אומר אלון שוורצר חבר העמותה, "שולל את קיומה של ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית".

 

מדינה הגיב בתוכנית "צינור לילה": "לא הובלתי את המכתב, הצטרפתי אליו, ומה שכתבתי זה שהזכות לחופש ביטוי מוקנית גם לאנשים שאומרים דברים מקוממים. אני לא תומך בארועי יום הנכבה, לא השתתפתי, ולהגיד שאני נגד מדינה יהודית אלה קשקושים חסרי יסוד".

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by